Pielęgnacja włosów farbowanych

Kolor twoich farbowanych (lub rozjaśnianych) włosów blaknie lub żółknie coraz bardziej po każdym myciu? To normalne - pigmenty, które zostają nałożone na kosmyki w trakcie koloryzacji z czasem wypłukują się, niekorzystnie działa też na nie ekspozycja na promienie słoneczne. Najbardziej narażone na to są włosy suche, wysokoporowate i zniszczone - o co nietrudno przy codziennej stylizacji i zabiegach z użyciem mocnych środków chemicznych. Piękny kolor włosów wymaga rzetelnego odrobienia „pracy domowej”, czyli stosowania odpowiedniej pielęgnacji. W zależności od metody uzyskania wymarzonego koloru, będzie się ona różnić. Odpowiedzią na najczęstsze problemy posiadaczek włosów farbowanych są kosmetyki Serie Expert od L’Oréal Professionnel Paris w nowej odsłonie. Wybierz najlepszą dla siebie gamę i przetestuj ją na swoich kosmykach.

Chłodny blond żółknie?

To najczęstsza bolączka posiadaczek włosów rozjaśnianych. Niestety, chłodne pigmenty z racji swojej wielkości jako pierwsze wypłukują się z kosmyków. Żółte, bądź miedziane refleksy, mogą pojawić się na włosach już po kilku myciach. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że rozjaśnianie włosów nie jest obojętne dla ich kondycji - mimo tego, iż produkty do tego przeznaczone są już łagodniejsze niż kiedyś, kosmyki po zabiegu wymagają specjalnej uwagi. Pielęgnacja blondu powinna opierać się na dwóch filarach: nawilżaniu i ochładzaniu koloru. Takie właściwości znajdziemy w linii Blondifier od L’Oréal Professionnel. Szampon, maska i odżywka zawierają fioletowe pigmenty, które doskonale neutralizują żółte refleksy, a także wyciąg z jagód acai, który wzmacnia i odżywia kosmyki, pozostawiając je pełne blasku:

Kolor szybko się wypłukuje?

Włosy rude, brązowe, czarne, niebieskie - każda tego typu koloryzacja wiąże się ze stopniową degradacją pigmentu. Podobnie jak w przypadku włosów rozjaśnianych, tu należy przede wszystkim postawić na odżywienie i nawilżenie kosmyków, aby te nie były tak podatne na wypłukiwanie się koloru. Pielęgnacja z użyciem produktów zatrzymujących barwnik we włosach sprawi, że kolor będzie intensywny jeszcze przez długi czas po wizycie u fryzjera. Jeśli masz problem z zachowaniem świeżości koloru, wypróbuj linię Vitamino Color od L’Oréal Professionnel. Szampon i odżywka zawierają resweratrol - silny polifenol, który chroni kosmyki przed wolnymi rodnikami, wzmacnia i przedłuża trwałość koloru aż do 8 tygodni. Dodatkowo w linii znajdziesz spray, który ułatwia rozczesywanie włosów i zapewnia ochronę termiczną - idealny dla wielbicielek stylizacji z użyciem wysokiej temperatury:

    

Kolor staje się matowy i blaknie?

Gorsza prezencja koloru na włosach może mieć związek z jakością wody, której używamy do codziennej pielęgnacji. Mówiąc dokładniej, chodzi o zanieczyszczenia związane ze związkami metali, takich jak miedź. Odkładają się one na kosmykach, utrudniając koloryzację, pogarszają też ich kondycję. Linia L’Oréal Professionnel Metal Detox z glikoaminą oraz ionene dogłębnie oczyszcza włosy z metali i zapobiega ponownemu ich osadzaniu się. Kolor jest mniej podatny na blaknięcie i degradację spowodowaną ekspozycją na słońce. W zestawie znajdziesz szampon i maskę:

  

Zobacz także:

W formularzu zgłoszeniowym, który znajdziesz poniżej, odpowiedz na pytanie "Który zestaw kosmetyków Serie Expert od L’Oréal Professionnel Paris wybierasz i dlaczego właśnie ten powinien do Ciebie trafić?", przetestuj jeden z nich i podziel się opinią z innymi czytelniczkami! Na zgłoszenie masz czas do 8 sierpnia.

Zestawy przetestują:

Blondifier

1. Marta N. z Warszawy
2. Anna K. z Mogowa
3.Aleksandra K. z Warszawy
4.Agnieszka P. z Czosnowa
5.Katarzyna E. z Warszawy
6.Julia J. z Żyrardowa
7. Joanna P. z Opola
8. Katarzyna R. z Żory
9. Ewelina P. z Siechnic
10. Monika B. z Nowej Soli
11. Anna H. z Warszawy
12. Tetiana V. z Warszawy
13. Klaudia L. z Warszawy
14. Emila S. z Przesącina
15. Marta D. z Warszawy
16. Anna K. z Mikołowa
17. Anna S. z Łodzi
18. Danuta M. z Dąbrowy Górniczej
19. Olga P. z Warszawy
20. Klaudia K. z Lidzbarka
21. Karolina K. z Olsztyna
22. Agata B. z Werbkowic
23. Paulina G. z Pisza
24. Magdalena S. z Gdyni
25. Adrianna R. z Wilczej Góry

Vitamino Color:

1.Gabriela K. z Mogowa
2.Monika N. z Warszawy
3. Aleksandra K. z Pabianic
4. Magdalena P. z Wołomina
5. Julia M. z Warszawy
6. Sylwia J. z Warszawy
7. Edyta M. z Siemiatycz
8. Diana B. z Skulska
9. Aneta B. z Warszawy
10. Klaudia Ł. z Warszawy
11.Magdalena S. z Jarosławia
12. Joanna W. z Katowic
13. Katarzyna N. z Warszawy
14. Magdalena R. z Cegłowa
15. Agnieszka L. z Warszawy
16. Iwona P. z Marynina
17. Agata Ś. z Olszewki
18. Joanna W. z Warszawy
19. Elżbieta K. z Marynina
20. Maria K. z Warszawy
21. Małgorzata N. z Żyrardowa
22. Ewelina Z. z Jeleniej Góry
23. Monika K. z Przemyśla
24. Aleksandra P. z Warszawy
25. Wiktoria W. z Milanówka

Metal Detox

1. Beata R. z Warszawy
2. Olga N. z Warszawy
3. Amelia M. z Aleksandrowa Kujawskiego
4. Katarzyna N. z Krakowa
5. Monika M. z Krakowa
6. Sara M. z Katowic
7. Danuta W. z Warszawy
8. Dominika S. z Kaczorowa
9. Małgorzata B. z Warszawy
10. Izabela P. z Warszawy
11. Kamila L. z Radzynia Podlaskiego
12. Agnieszka K. z Busko Zdrój
13. Danuta N. z Warszawy
14. Aleksandra B. z Warszawy
15. Karolina R. z Żyrardowa
16. Agnieszka N. ze Strzelec Opolskich 
17. Monika H. z Lublina
18. Kacper L. z Warszawy
19. Sylwia O. z Gdańska
20. Monika K. z Wołomina
21. Martyna A. z Wołomina
22. Małgorzata O. z Niedrzwicy Kościelnej
23. Joanna O. z Grodziska Wielkopolskiego 
24. Katarzyna O. z Czarnej
25. Klaudia Ł. z Włocławka