Zadbane stopy to podstawa jeśli chcemy chodzić w odkrytych butach. Popękane pięty czy żółte paznokcie wyglądają strasznie i nie pomogą im nawet najpiękniejsze sandałki. Po zimie i długim chodzeniu w zakrytych butach warto wybrać się na pierwszy pedikiur do specjalistki. Przy użyciu specjalnej frezarki gruby naskórek zostanie usunięty, dzięki czemu późniejsza samodzielna pielęgnacja będzie łatwiejsza.

Samodzielny pedikiur rozpocznij od namoczenia stóp w ciepłej wodzie. Możesz do niej dodać płynu zmiękczającego lub soli do kąpieli. Kolejny krok to ścieranie martwego naskórka. Można do tego ożyć pumeksu lub specjalnej tarki do stóp, która jest bardziej higieniczna. Po starciu naskórka warto jest użyć specjalnego peelingu do stóp. Stopy będą po nim wyjątkowo gładkie. Kolejny krok to nawilżanie i pielęgnacja. Dla stóp przesuszonych idealnie sprawdzą się kremy z dużą ilością mocznika. Latem polecamy spraye regulujące potliwość.

Ostatnim krokiem jest malowanie paznokci. Po opiłowaniu odtłuść płytki spirytusem lub specjalnym płynem odtłuszczającym, pomaluj odżywką oraz wybranym przez siebie lakierem. Tego lata modne będę kolory neonowe oraz biel.