Espresso, czerwone Marlboro i inne „beauty” triki Carine Roitfeld

66-letnia Carine Roitfeld to jedna z najbardziej znanych i wpływowych kobiet w świecie mody. Przez 10 lat była redaktor naczelną Vogue Paris, najbardziej ekskluzywnego wydania „Biblii Mody”, dziś wydaje swój własny magazyn CR Fashion Book oraz zajmuje się modą w w Harper’s Bazaar International. Carine znana jest z ekscentrycznego podejścia do życia, a jej nawyki mogą wręcz szokować. Na pytanie o poranną rutynę bez cienia żenady odpowiada: espresso i papieros! Bez zbędnych kurtuazji mówi też, że w jej kosmetyczce znajdują się tylko produkty, które dostaje od różnych marek, maluje się palcami i... nie zmywa do końca makijażu przed snem. Jak twierdzi, to pozwala jej osiągnąć nonszalancki, francuski styl - tak samo jak nakładanie makijażu przed kąpielą, aby celowo było mu daleko do perfekcji. 

Mimo swoich kontrowersyjnych nawyków, Carine stawia na dobrą kondycję ciała i ducha - medytuje, uczęszcza na zajęcia z baletu i uważa, że to właśnie postawa, sposób chodu zdradza wiek kobiety - nie jej zmarszczki. Jej sposób na młody wygląd? Obstawiamy dystans i poczucie humoru:

Mam to szczęście, że już trochę ślepnę. Dzięki temu nie widzę się w lustrze bardzo dokładnie i dobrze mi z tym. - powiedziała w wywiadzie dla The Guardian.

Zobacz też: Najlepsze serum do twarzy po 40-tce? Te kosmetyki to hit na zmarszczki!

Carine Roitfeld: jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie mody

Carine Roitfeld urodziła się w Paryżu, jest córką rosyjskiego emigranta i rodowitej Francuzki. Pierwsze kroki w świecie mody stawiała jako modelka, później przez wiele lat pisała dla Elle, aby w końcu zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych szefowych „Biblii Mody”. Carine z Vogue Paris odeszła po 10 latach współpracy, niektórzy twierdzą, że za tym rozstaniem stoi skandal związany z jedną z sesji zdjęciowych Carine - w edytorialu wystąpiły małe dziewczynki w pełnym makijażu i stylizacjach, które zdecydowanie nie były dopasowane do ich wieku. Prywatnie Roitfeld od ponad 40 lat związana jest z Christianem Restoin’em. Para ma dwójkę dzieci: córkę Julię i syna Vladimira.