Piaskowy blond – dla kogo?

Odcień piaskowego blondu łączy w sobie zimne tonacje beżu o popielato-złocistym odcieniu. Przypomina on naturalne, chłodne kolory blondu. Na palecie kolorów znajdziemy go pomiędzy jasnym, platynowym blondem a średnim blondem. To jeden z popularniejszych odcieni sezonu i dobry pomysł na odświeżenie blond fryzury, ale też na delikatne ocieplenie wizerunku. Ten chłodny kolor blondu przeznaczony jest dla kobiet, które nie lubią, gdy ich włosy przybierają złote, słomkowe refleksy.

Wadą piaskowego odcienia włosów jest ich blaknięcie. Wraz z upływem czasu kolor staje się coraz bardziej podatny ma matowienie i płowienie. Aby spowolnić ten proces, zaleca się odpowiednią pielęgnację pasm przy użyciu odżywek oraz masek do farbowanych włosów blond. Dobrze wybierać te, w których składzie znajduje się rumianek

Włosy w kolorze piaskowego blondu doskonale sprawdzą się u kobiet o jasnej, porcelanowej cerze. Koloryzacja na piaskowy blond wymaga odbarwiania, dlatego zaleca się go szczególnie kobietom, które naturalnie posiadają jasne kosmyki, ponieważ włosów nie zaleca się odbarwiać o więcej niż dwa tony.

Piaskowy blond łagodzi rysy twarzy i dodaje dziewczęcego uroku. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie niebieskich lub zielonych oczu o łagodnej oprawie. 

Blond piaskowy – komu pasuje?

Piaskowy blond zdecydowanie najlepiej będzie prezentował się na włosach pań o chłodnym zabarwieniu skóry. Powinny w niej dominować różowe i niebieskie pigmenty. Tego typu karnacja może przybrać kolor porcelanowy lub oliwkowy.

Porcelanowy typ karnacji jest przypisywany do zimy i cechuje się bardzo jasną skórą, która nie ma tendencji do opalania się. Oczy mogą przybierać różnorodną kolorystykę, ale zdecydowanie do blondów najlepiej pasują zielone lub niebieskie. Porcelanowa cera źle wygląda w towarzystwie żółtych, pomarańczowych i jasnozielonych barw, dlatego również przy doborze farb do włosów należy unikać ciepłych odcieni.

Oliwkowy typ karnacji przypisywany jest do lata. Charakteryzuje się chłodną karnacją, ale skłonną do szybkiego opalania się na odcienie zimnych brązów. U kobiet o tej karnacji dominują niebieskie, zielone oraz grafitowe kolory oczu. Zdecydowanie zaleca się unikać ciepłych odcieni, a szczególnie żółci i pomarańczy.

Zobacz także:

Jedynym słusznym wyborem w przypadku chłodnych karnacji są zimne odcienie włosów. Podkreślą one chłód cery oraz kolor oczu. Kobiety o chłodnej karnacji i włosach w ciepłych tonach będą wyglądać na starsze .

Piaskowy blond – inspiracja

Od wielu lat z mody nie wychodzą fryzury, które jedynie wykorzystują odcienie piaskowego blondu dla przełamania i ożywienia koloru. Do tych najczęściej goszczących zarówno na ulicach, jak i wybiegach należą: baleyage, sombre oraz ombre.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna (J&beauty studio Piła) (@katlaudia) Gru 7, 2017 o 8:30 PST

Baleyage polega na rozjaśnianiu wybranych partii włosów, zazwyczaj cienkich pasemek. Uzyskuje się w ten sposób refleksy rozświetlające fryzurę. Jasne pasemka wokół twarzy wysmuklają optycznie twarz oraz odmładzającą. Do tego w ten prosty sposób można odświeżyć stary kolor, bez konieczności farbowania całych włosów. Ta koloryzacja doskonale wygląda zarówno w przypadku włosów krótkich, jak i długich. Można rozjaśniać pojedyncze pasma ciemnych włosów, ale też kosmyków w odcieniach ciemniejszych blondów. Baleyage świetnie prezentuje się w połączeniu z cieniowaniem oraz delikatnym skrętem. Optycznie dodaje objętości, więc jest dobrym wyborem dla cienkich i rzadkich włosów.

Sombre w odcieniach zimnych blondów to zdecydowanie strzał w dziesiątkę wśród najmodniejszych koloryzacji obecnego sezonu. Koloryzacja nadaje się dla każdego typu włosów. Cienkim i delikatnym dodaje objętości. Tego typu farbowanie wygląda bardzo naturalnie. Jego największą zaletą jest wygładzenie rysów twarzy oraz nadanie im dziewczęcego uroku. Włosy sombre wyglądają jakby były rozjaśnione pod wpływem promieni słonecznych. Tworzy się na nich delikatne, jaśniejsze i bardzo cienkie refleksy tuż przy samej nasadzie włosów. To fryzura, która pasuje każdej kobiecie, niezależnie od wieku, rysów twarzy czy długości włosów.

Dobrą alternatywą dla klasycznej blond koloryzacji jest też stworzenie na włosach ombre w kolorze blond. Polega ono na rozjaśnieniu końcówek włosów oraz pozostawieniu tych znajdujących się na czubku głowy w ciemnym, wyrazistym i głębokim kolorze. Zazwyczaj do tego rodzaju koloryzacji stosuje się kilka odcieni farby, aby powstały efekt był jak najbardziej naturalnym. Ombre to doskonały sposób na zamaskowanie kłopotliwych odrostów. Idealnie się sprawdzi na włosach każdej długości.

Piaskowy blond – inspiracja

Piaskowy blond to bardzo jasny odcień, którego otrzymanie wymaga odbarwienia włosów. Kobiety o długich kosmykach powinny postawić na pasemka w kolorze piaskowego blondu, które nie dość, że będą wyglądały naturalnie, to nie zniszczą kosmyków, co mogłoby nastąpić po całkowitej koloryzacji. Pasemka można wykonać od czubka głowy lub od połowy włosów w dół. Pasemka są doskonałym wyborem przy włosach bardzo zniszczonych, słabych, cienkich lub delikatnych. Koloryzacja całych włosów jest świetnym wyborem w przypadku pań posiadających krótkie włosy.

Piaskowy blond – inspiracja

Podstawowym kryterium dla wyboru właściwej fryzury w kolorze pisakowego blondu powinien być kształt twarzy. Istnieje szereg sposobów, aby zamaskować zbyt okrągłe policzki, mocno zarysowaną żuchwę, wysokie czoło lub inne mankamenty urody.

Owalny kształt twarzy uważany jest za optymalny i najbardziej korzystny. Charakteryzuje się lekko podłużną buzią o szczęce wyraźnie węższej od czoła i lekko zaokrąglonej linii włosów. Do tego typu twarzy pasuje każda długość włosów i niemalże każda fryzura. Czasami odradza się jedynie tworzenia dużej burzy loków, która mogłaby zakryć idealne proporcje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna (J&beauty studio Piła) (@katlaudia) Maj 19, 2020 o 12:06 PDT

Twarz okrągła to taka, której długość i szerokość są do siebie zbliżone, kości policzkowe nie są silnie zarysowane, a podbródek i linia włosów są lekko zaokrąglone. Obfite policzki wymagają wysmuklenia, dlatego zaleca się wybór fryzur okalających twarz, ale jednocześnie takich, które nie będą jej dodatkowo poszerzać, na przykład poprzez zbyt dużą objętość na jej wysokości. W tym przypadku doskonale będzie się prezentował długi bob w kolorze pisakowego blondu z grzywką zaczesaną na bok.

Domeną twarzy pociągłej jest jej długość większa od szerokości. Linia żuchwy jest w tym przypadku długa i prosta, a czoło szerokie. Wybierane fryzury powinny optycznie skracać twarz. Warto więc wykonywać fale oraz loki. Niekorzystnie natomiast będą wyglądać proste włosy.

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem i zdecydowanie węższym dołem twarzy. Podbródek jest mały, a policzki wąskie. W tym przypadku dobrze będzie pocieniować włosy.

W twarzy kwadratowej szerokość szczęki jest zbliżona do szerokości czoła. Wyraźnie rysują się kości żuchwy. Celem fryzury będzie więc złagodzenie rysów twarzy, co można osiągnąć poprzez pocieniowanie końcówek włosów oraz utworzenie przedziałka z boku głowy.