Czym jest noc Perseidów? 

Perseidy 2017 to noc spadających gwiazd, które najlepiej oglądać poza miastem. Spadające perseidy będzie można oglądać w nocy z 12 na 13 sierpnia gołym okiem. Najlepiej w ciemnym miejscu na łonie natury, można spadające gwiazdy oglądać z niewielkiego wzniesienia - perseidy będą lepiej widoczne. 

Dziś 12. sierpnia spadające gwiazdy będą najbardziej aktywne i widoczne. Można je będzie oglądać też w astrobazach i planetariach. 

Jeśli macie ochotę dziś zobaczyć noc spadających gwiazd, warto zaplanować sobie wypad za miasto. Najlepiej perseidy będzie można zobaczyć np. w górach Izerskich, w tzw. parku ciemnego nieba, czyli obszarze terenu wyznaczonym do ochrony przed zanieczyszczeniem światłem ciemności nocnej wyjątkowego środowiska naturalnego. Jak oglądać spadające gwiazdy? Wystarczy wziąć koc, wygodnie się na nim położyć i wypatrywać perseidów. 

Perseidy 2017 co to jest?

Perseidy możemy oglądać od ok. 2000 lat, co roku kiedy orbita roju meteorów przecina się z ziemską. Gwiazdy spadają więc w okresie od 17. do 24. sierpnia. Niektórzy nazywają perseidy łzami świętego Wawrzyńca ze względu na to, że ich maksimum wypada w dzień męczeńskiej śmierci św. Wawrzyńca. 

Będzie dziś oglądać noc spadających gwiazd Perseidy 2017?