Pochodzący z miasteczka Avalon w stanie Nowy Jork Nina Romano i Greg Bellamy to główni bohaterowie tej książki. Nie są przyjaciółmi, ale nie są też sobie zupełnie obojętni. Tych dwoje wpada na siebie w ważnych momentach swojego życia…

Nina nie miała łatwej przeszłości. W wieku piętnastu lat urodziła córkę, ale dzięki pomocy rodziny udało jej się skończyć studia i zrobić karierę. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Potem została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiegła końca, pragnie zostać właścicielem pensjonatu i doprowadzić go do dawnej świetności. Jest o krok od podpisania umowy z bankiem, który przejął zaniedbany pensjonat – ma zarządzać budynkiem, dostaje też obietnicę kredytu na jego wykup. Nina zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia.
Jej plany niweczy Greg, zamożny architekt i rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny. Kobieta wpada w złość, kiedy dowiaduje się, że bank sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy na tym, żeby Nina u niego pracowała - nie tylko ze względu na świetne kwalifikacje, ale też dlatego, że doskonale pamięta ją sprzed lat. Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez nowego właściciela. Jest jednak w trudnej sytuacji – z jednej strony nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, z drugiej zaś… czuje do niego jakąś słabość.
Tak zaczyna się historia rodzącego się uczucia pomiędzy Niną a Gregiem.

Z jednej strony „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” to historia o tym, jak przeszłość i wybory, jakich dokonujemy w życiu, wpływają na nasze dalsze losy. Z drugiej strony to opowieść o drugiej szansie na miłość, „love story” pełne zwrotów akcji, konfliktów, radości, bólu i śmiechu, z obowiązkowym „happy endem”.
To idealna lektura na letnie dni dla kobiet w każdym wieku.


Susan Wiggs
to amerykańska pisarka o dużej wrażliwości i świetnym zmyśle obserwacji. „Publisher’s Weekly” podkreśla jej wyjątkowy styl pisarski, dzięki któremu bohaterowie, ich emocje i relacje są pokazane w ciekawy sposób na tle zwykłej codzienności. A wszystko to zaprawione humorem i życiową mądrością. Wiggs trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach.

Patronem medialnym jest także kobieta.pl

Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem
Tytuł oryginału: Dockside - Lakeshore Chronicles Book 3
autor: Susan Wiggs
Gatunek: powieść obyczajowa
Data wydania: 28.07.2010
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises, Wydawnictwo Arlekin Sp. z o.o.
Liczba stron: 384
Cena detaliczna: 34,99 zł.