Pełnia Księżyca: kwiecień

Pełnia Różowego Księżyca wypada 27 kwietnia i w tym miesiącu wzejdzie w Skorpionie. Księżyc w całej swojej okazałości będzie widoczny o godzinie 5:33 rano. Znajdować będzie się na niebie zaś od godziny 18:59 do 5:19, co w praktyce oznacza, że zniknie nam z oczu, zanim dojdzie do prawdziwej pełni. Jednocześnie jednak po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z Superksiężycem.

Widoczny na niebie Księżyc będzie wyjątkowo duży, ponieważ w tym okresie w roku znajduje się nieco bliżej Ziemi, dokładnie o 157 km. Choć mogłoby się wydawać, że to niewiele, to jednak jest to odległość, która robi różnicę widoczną gołym okiem! Oznacza to, że nasz naturalny satelita będzie świetnie widoczny niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.

Pełnia Różowego Księżyca: czy księżyc będzie różowy?

Ci z nas, którzy nastawili się na obserwowanie Różowego Księżyca, niestety będą rozczarowani - tarcza naszego satelity pozostanie srebrna. Nazwa zaś pochodzi z kultury Indian, którzy określali tak kwietniową pełnię ze względu na kolor kwitnących wówczas kwiatów. Inne określenia, pod którymi występuje to Pełnia Kiełkującej Trawy, Jajeczna Pełnia lub Rybna Pełnia Księżyca. Prawda, że romantycznie?

Pełnia Księżyca: wpływ na ludzi

Niezwykle powszechne jest przekonanie, że fazy Księżyca mają wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli je podzielasz, to musisz wiedzieć, że kwietniowa pełnia w Skorpionie będzie wyjątkowa. Sprawi, że poczujesz się pewna siebie, nabierzesz mocy i odwagi. Uważaj jednak - te stany łatwo mogą przerodzić się w pychę lub brawurę. To też czas, w którym z natury pobudliwe osoby, mogą stać się kłótliwe i rozdrażnione.

Aby tego uniknąć, poświęć ten czas dla siebie. Postaraj się w miarę swoich możliwość zrelaksować. Puść ulubioną muzykę, zapal świecę, ugotuj swoje ulubione jedzenie. Jeśli jesteś fanką nieco bardziej „magicznych” sposobów na relaks, poświęć ten czas na medytację i wizualizację. Pamiętaj, że pełnia to też doskonały moment na oczyszczenie. Aby go dokonać, możesz okadzić dom z pomocą szałwii lub palo santo, a następnie dopełnić rytuał kadziłem cynamonowym. Nie zapomnij też o relaksującej kąpieli.