Retrogradacja Merkurego - kiedy i jak wpływa na ludzi?

-  Retrogradację planety porównać można do turbulencji – twierdzi wielu astrologów. Kiedy jakaś planeta jest w retrogradacji (czyli ruchu wstecznym) wszystkie moce związane z konkretnym ciałem niebieskim uaktywniają się ze zdwojoną siłą, a co więcej, zaczynają wariować!


Co więc może przynieść nam retrogradacja Merkurego, która zaczyna się dokładnie 29 maja i potrwa do 22 czerwca? Cóż, nie lubimy przekazywać złych wiadomości, ale Merkury to planeta, która w szczególny sposób odpowiada za komunikację, podróże czy łączność. Oznacza to więc, że podczas jego retrogradacji możemy spodziewać się poważnych zawirowań w tym temacie. Pełnia Księżyca w maju 2021 oraz jego zaćmienie to zatem nie wszystko...


Błędy w mailach, problemy z komputerem, zakłócenia w telefonie, spóźniający się pociąg lub samolot, opóźnienia w dostawie paczki, na którą czekasz? Nie zdziw się, jeśli pod koniec maja tego typu wpadek pojawi się w Twoim życiu znacznie więcej. Retrogradacja Merkurego wpłynąć może negatywnie na wszystko, co związane jest z komunikacją, administracją czy transportem.


Astrologowie zalecają, by w tym okresie nie podpisywać ważnych dokumentów, nie prowadzić poważnych negocjacji i dokładnie wyrażać to, czego chcemy i czego potrzebujemy, by nie zgubić się w meandrach międzyludzkiej komunikacji.

ZOBACZ TEŻ:

Horoskop na maj i czerwiec 2021 - co może się wydarzyć?


To prawda, że retrogradacje mogą popsuć nam plany i wyraźnie zaburzyć naszą równowagę, ale nie panikujmy. Każdy okres astrologicznego roku rządzi się swoimi prawami, a my powinniśmy wyciągać z niego wszystko, co najlepsze. Po prostu, podczas retrogradacji Merkurego powinniśmy być bardziej czujni.
Pocieszający jest również fakt, że 29 maja, gdy rozpoczyna się retrogradacja Merkurego, jednocześnie mamy do czynienia z koniunkcją Merkurego i Wenus, co oznacza, że czekać nas mogą miłe towarzyskie niespodzianki. To dobry czas na odnowienie starych znajomości, umawianie się na randki i spotkania z przyjaciółmi.


Pamiętaj, że choć retrogradacja może spowodować w Twoim życiu małe perturbacje, może również przynieść wiele dobrego. Bowiem każde wyzwanie w naszym życiu sprawia, że wychodzimy z niego bardziej doświadczeni i mądrzejsi.


Retrogradacja Merkurego to również czas, gdy odezwać się mogą do nas „duchy przeszłości” – były chłopak, dawno niewidziany członek rodziny lub osoba, o której chcielibyśmy zapomnieć. Co wypłynie z tego spotkania? Zależy w dużej mierze od nas samych! Staraj się uważać na to, co mówisz i jak się komunikujesz. Słuchaj uważniej niż zwykle. Staraj się nie ulegać zbytnim nadinterpretacjom.

PRZECZYTAJ TAKŻE: