Pełnia Księżyca styczeń 2024: kiedy jest?

Najbliższa pełnia Księżyca ma miejsce 25 stycznia 2024 roku. Kulminacja tego zjawiska nastąpi o godzinie 18:53. Pełnia Księżyca w styczniu przebiegnie w znaku Lwa. To piąty astrologiczny znak zodiaku, który odznacza się wigorem i dumą. Energia tego zodiaku objawi się już niebawem z księżycową fazą i wpłynie na twoje samopoczucie oraz doda motywacji do działania. Wpływy pełni Księżyca w styczniu będą odczuwalne na kilka dni przed oraz po tym niezwykłym zjawisku.  

Styczniowa pełnia 2024 jest zarazem pierwszą pełnią nowego roku. Następuje sześć dni przed zakończeniem miesiąca. To czas, który sprzyja podsumowaniom i zachęca do wzięcia spraw w swoje ręce.

Zobacz także: 

Co oznacza pełnia Księżyca w styczniu?

Plany i  postanowienia, które zapisałaś na kartce wraz z końcówką 2023 roku, nie powinny wylądować w szufladzie zapomnienia. Uprzednia grudniowa pełnia w znaku Raka zwróciła cię w stronę wspomnień, a nostalgiczny nastrój sprzyjał chęciom zmian. 

Energia styczniowej pełni Księżyca dobija się do twojego wnętrza i zachęca do tego, abyś nie odkładała tego, co ważne na potem. Kiedy tarcza Srebrnego Globu ujawni się w pełnej okazałości, nakłoni cię do tego, abyś wyszła z przeszłości i zrobiła pewny krok w stronę tego, co dopiero nadejdzie. Jeśli czujesz, że na dnie serca leżą sprawy, które wymagają interwencji – nie zwlekaj. Umów spotkanie, przeprowadź szczere rozmowy i rozlicz się z tym, co było. Kiedy to zrobisz, nie oglądaj się więcej za siebie. Pełnia w styczniu to czas na to, abyś zrobiła porządek w sferze emocji i ze spokojem oraz pewnością siebie, rozpoczęła wdrażanie nowych inicjatyw. 

Aby lepiej wykorzystać moc tej fazy lunarnej, wypróbuj Rytuał Białego Lwa – pomoże w wyzwoleniu odwagi i doda pewności siebie. 

Zobacz także:

Styczeń - pełnia Księżyca w znaku Lwa

Wzmocnić wpływy kosmicznej energii pomaga zodiak Lwa. Nadchodząca pełnia w styczniu będzie wzbogacona o jego wpływy. To ognisty znak zodiaku, który nie znosi sprzeciwu, jest skory do pomocy i angażowania się w nowe projekty. Nigdy nie zapomina o najbliższych, ale też nie daje uwiązać się w manipulacyjnych gierkach. Oto, cechy, które charakteryzują Lwa. Możesz odczuć je podczas zbliżającej się pełni Księżyca: 

 • chęć oddania się przygodzie i odstępstwa od bezpiecznej rutyny; 
 • ochota na to, aby dokonać widocznej zmiany – w pracy, związku, finansach; 
 • brak obaw przed konfrontacją z otoczeniem; 
 • stawianie zdrowych granic i umiejętność rozpoznania manipulacji; 
 • postawienie siebie na liście życiowych priorytetów; 
 • zadbanie o towarzyską stronę życia; 
 • porzucenie zachowawczości, na rzecz spontanicznych reakcji; 
 • potrzeba bycia zauważoną;
 • zwiększona motywacja. Lew nie zniechęca się początkowymi trudnościami.

Zobacz także: 

Pełnia w Lwie 2024: jakie zmiany nadejdą? 

Pełnia Księżyca w Lwie to szansa na zmianę podejścia do rozwiązywania życiowych przeszkód. Księżycowa energia wzmocniona wibracjami zodiakalnego Lwa pomoże zmienić twój sposób myślenia i odczuwania. Problemy nowicjusza i widmo porażki nie będą już takie straszne. Jeśli przyjmiesz kosmiczne wibracje, zaczniesz dostrzegać, ile dobrego mogą przynieść zmiany. Lew traktuje je jako wyzwanie i okazję do zaprezentowania swojej przedsiębiorczości i pomysłowości. Przyjmij jego naukę i otwórz się na nowości. Oto, czego możesz oczekiwać podczas styczniowej pełni Księżyca: 

 • nowych zawodowych propozycji; 
 • pomysłu zapisania się na kurs nauki nowych umiejętności;
 • odkrycia w sobie nowych talentów; 
 • utraty cierpliwości; 
 • mówienia bez zastanowienia i zupełnie spontanicznych reakcji;
 • potrzeby bycia szczerym – z innymi i samą sobą; 
 • częstszego odczuwania ekscytacji i fascynacji; 
 • otwarciem się na propozycje towarzyskie – wyjazdy, imprezy, kolacje na mieście i inne spotkania; 
 • poczucia niedocenienia. Będziesz chciała zrobić coś, aby inni zwrócili na ciebie uwagę i spojrzeli na ciebie inaczej niż dotychczas;
 • reagowania z większym spokojem na różnego rodzaju zmiany i niedogodności. 

Aby dowiedzieć się, jak to zjawisko wpłynie na każdy ze znaków zodiaku, sprawdź horoskop na pełnię Księżyca w Lwie.

Pełnia Wilczego Księżyca – nazwy pełni Księżyca w styczniu

Pełnia Księżyca w styczniu przybiera różnorodne nazwy. Jedną z najpopularniejszych jest Pełnia Wilczego Księżyca. Nawiązuje ona do dawnych plemiennych zwyczajów, w których cykl księżycowy był zespojony z tym, co działo się na Ziemi. Inne nazwy na styczniową pełnię Księżyca to: 

 • Stary Księżyc; 
 • Lodowy Księżyc.

Zobacz także: 

Wilczy Księżyc: co to jest?

Wilczy Księżyc to określenie na każdą styczniową pełnię Księżyca. Odnosi się do odległych czasów, kiedy to życie na ziemi i związane z nim pory polowań, uprawy ziemi ora zbiorów tego, czym obrodziła, były zespolone z wędrówką Księżyca po niebie. Rdzenni mieszkańcy terenów Ameryki i Europy korzystali z Luny także jako wskaźnika do odmierzania czasu. Styczniowa pełnia nazwana przez nich pełnią Wilczego Księżyca odnosiła się do czasu, gdy wygłodniałe wilki wyły głośno i zbliżały się do domostw w celu poszukiwania pożywienia. 

Pełnia Księżyca styczeń 2024 – czas odejść od schematu

Pełnia w Lwie to moment obudzenia i przejęcia kontroli. Emocje, które od dawna zagłuszasz, w końcu ujrzą światło dzienne. Kiedy wyzwolisz się z krępujących cię stanów świadomości, poczujesz ulgę i wolność. Lew jako ognisty znak zodiaku nie znosi żadnych ograniczeń. Zawsze wybiera najgorszą prawdę zamiast słodkich kłamstw. Szczerość jest jego priorytetem i jedyną możliwą drogą w relacjach z innymi ludźmi. Podczas zbliżającej się pełni twoje wnętrze napełni się odwagą i spokojem. 

Prognoza astrologiczna 22-28 stycznia wskazuje, że w niedalekiej odległości od pełni Księżyca w styczniu 2024 mają miejsce również inne, ciekawe zjawiska. 27 stycznia ujawni się koniunkcja Merkurego z Marsem. Oznacza to, że zdolności komunikacyjne i oratorskie, które wydobędzie z ciebie pełnia Księżyca – wzmocnią się i pozostaną z tobą na dłużej. Te dwie planety silnie wpłynął na twój sposób postrzegania rzeczywistości. Będziesz chciała dzielić się z otoczeniem swoimi przemyśleniami i obudzisz w sobie kreatywność. Uważaj jednak, aby energia Marsa nie wprowadziła cię w zbyt bojowy nastrój. Staraj się unikać sprzeczek, a krytykę przyjmuj z opanowaniem i staraj się wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski.