Pełnia Księżyca marzec 2023

Pełnia Księżyca w marcu wypada w pierwszym tygodniu miesiąca, a dokładnie 7 marca o godzinie 13.24. To właśnie wtedy będziemy mogli obserwować na niebie w pełniej okazałości marcową pełnię Księżyca. Chociaż kalendarz księżycowy podaje dokładną datę i godzinę kulminacji pełni Księżyca, to gołym okiem możemy oglądać to spektakularne zjawisko dzień przed i dzień po pełni. Księżyc zachwyca wtedy równie pięknie, a jego wpływy są mocno przez nas odczuwalne.

Marcowa pełnia Księżyca będzie ostatnią zimową pełnią. Kolejna pełnia wypada w kwietniu, a więc będzie pierwszą wiosenną pełnią Księżyca, na podstawie której wyznacza się datę Wielkanocy.

Pełnia Księżyca marzec podobnie jak pełnie w innych miesiącach ma swoje wyjątkowe nazwy. Sprawdź je, bo o wielu z nich mało kto z nas wiedział.

PRZYGOTUJ WODĘ KSIĘŻYCOWĄ PODCZAS NAJBLIŻSZEJ PEŁNI KSIĘŻYCA:

Pełnia Księżyca marzec: jak się nazywa?

Pełnia Księżyca a marcu może poszczycić się kilkoma nazwami. Oto one:

 • Pełnia Robaczego Księżyca - to nazwa utworzona przez rdzennych Amerykanów. Wzięła się od robaków, które wychodzą z rozmarzniętej ziemi po zimie.
 • Skrzypiąca Pełnia - Nazwa odnosi się do pokrywy lodowej, która zamarzała w nocy, a w ciągu dnia łatwo się łamała i skrzypiała.
 • Klonowa lub Sokowa pełnia Księżyca - wzięła nazwę od pozyskiwania soku z drzewa klonowego. To właśnie z niego wytwarza się popularny syrop klonowy.

Okazuje się, że to nie jedyne nazwy pełni Księżyca w marcu. W sieci znalazłyśmy jeszcze kilka innych:

 • Pełnia Śmierci
 • Czysta Pełnia
 • Księżyc Kruka
 • Cukrowy Księżyc
 • Cnotliwy Księżyc
 • Postna Pełnia.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Pełnia Księżyca marzec: jak wykorzystać pełnię w Pannie?

Pełnia Księżyca w marcu to pełnia Księżyca w znaku Panny. Co to oznacza? Panna jest znakiem ziemi, czyli najwyższa pora na wiosenne porządki w swoim życiu. Koniec z zimowym letargiem i wymówkami w  stylu "Nie chce mi się". Przyroda budzi się do życia i ty podążaj jej śladem przy wsparciu Panny.

Pełnia w Pannie sprawi, że poczujesz nagły przypływ energii do działania. Nie walcz z tym i weź się do roboty. Rozejrzyj się wokół i ustal listę priorytetów. Zacznij od rzeczy, które najbardziej ci przeszkadzają. Jeśli męczy cię bałagan w domu, zrób generalne porządki, a następnie wykonaj rytuał oczyszczania domu.

Jest kilka sposobów na wykonanie takiego rytuału:

Pełnia Księżyca w Pannie jest także idealnym czasem na porządki duchowe. Zadbaj o sferę fizyczną i duchową. Już nie masz wymówek na odkładanie zmian w życiu. Zrób wszystko, aby poczuć się lepiej, a zobaczysz, jak szybko to zaprocentuje. Ze zmianami nie musisz czekać na pełnię Księżyca. Jeśli czujesz, że dzisiaj jest ten dzień, działaj. Może to być na przykład początek miesiąca. Marzec od razu kojarzy nam się z przebudzeniem, nową porą roku i porządkami. Czemu właśnie nie zacząć czegoś od 1 marca?

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pełnia Księżyca marzec: jakie rytuały?

 • Rytuały oczyszczania domu - o metodzie oczyszczania domu pisałyśmy wyżej.
 • Rytuały oczyszczania siebie ze złej energii - pozbądź się negatywnej energii i poczuj się jako nowonarodzona.
 • Rytuały rozpieszczania siebie - zadbaj o siebie na sposobów, jaki sprawia ci przyjemność. Kino, spacer, spotkanie z przyjaciółmi, gorąca czekolada.
 • Doceniaj nawet najdrobniejsze rzeczy, jakie spotkały cię w życiu. Wdzięczność ma ogromną moc.
 • Sięgaj po nowe: zdrowe odżywianie, nauka tańca, joga, nowe nawyki - pełnia w Pannie temu sprzyja.
 • Zadbaj o siebie - wizyta u fryzjera, w SPA, nowe ubrania do wiosennej garderoby.

NIE PRZEGAP:

Pełnia Księżyca marzec: kiedy kolejna pełnia?

Po pierwszej wiosennej pełni Księżyca w marcu, kolejna pełnia wypada 6 kwietnia o godzinie 06:37.

W marcu nów Księżyca wypada 21 marca o godzinie 18:26.

Pełnia księżyca: co to właściwie oznacza?

Pełnia Księżyca jest to wyjątkowa faza Księżyca, w której widoczna jest jego cała tarcza, która jest oświetlona przez Słońce. Pełnia jest dokładnie piątą fazą księżyca. Dlaczego ten czas jest taki szczególny?

Jak podaje serwis fazyksiezyca24.pl: "Księżyc odbył już połowę swej drogi wokół Ziemi i teraz jest widoczna cała jego tarcza. Jest to czas, kiedy wszystko na Ziemi żyje pełnią sił. Rośliny lecznicze zebrane w noc pełni, posiadają szczególną moc. Organizm człowieka może różnie reagować na światło Księżyca. Może pojawić się bezsenność, podwyższona drażliwość i emocjonalność."

PRZECZYTAJ TEŻ: