Pełnia księżyca marzec 2021

28 marca obserwować będziemy mogli niezwykłą pełnię księżyca. W tym miesiącu nasz ziemski satelita wzejdzie w powietrznym znaku Wagi. Pierwsza wiosenna pełnia ma ogromne znaczenie dla wielu kultur, a świadczy o tym, chociażby bogactwo nazw, jakimi określa się ten moment. Najbardziej przyjęła się nazwa Pełnia Robaczego Księżyca, która wywodzi się z Ameryki Północnej. Może brzmieć dość zaskakująco, jednak jej genealogia jest dość prosta — podczas pierwszych ciepłych wiosennych nocy, z ziemi zaczynały wypełzać dżdżownice i robaki. Nie jest to jednak jedyne określenie mocno związane z cyklem wegetacyjnym. Natknąć można się również na nazwy „Pełnia klonowa” lub „Pełnia sokowa” nawiązujące do momentu, kiedy drzewa zaczynają puszczać pierwsze soki. Zaskakująca może też wydać się nazwa „Skrzypiąca Pełnia”, która wzięła się od pękającego w tym czasie lodu.

Kiedy oglądać będziemy Pełnię Robaczego Księżyca? Księżyc wzejdzie 28 marca o godzinie 20:38. Choć będzie on w całej swojej okazałości widoczny gołym okiem, to warto pamiętać o tym, aby do obserwacji wybrać miejsce oddalone od świateł. Możemy też przygotować dodatkowy sprzęt, na wypadek, gdyby niebo było zachmurzone. Co istotne, tej nocy przestawimy też zegarki! Zmiana czasu nastąpi z godziny 2 na 3. To zła wiadomość dla tych z nas, które i tak słabo śpią w czasie pełni.

Pełnia księżyca marzec 2021: rytuały

Pełnia zawsze jest doskonałym czasem na oczyszczenie, medytację, afirmację i wprowadzanie w życie nowych postanowień. Marcowa pełnia również będzie świetną okazją na odrodzenie i regenerację. Warto wykorzystać ten czas na proste i bezpieczne rytuały, które pozwolą nam się odprężyć. Spróbuj zacząć od oczyszczającej kąpieli w soli. Od wieków wierzono, że ma ona moc oczyszczania, dlatego świetnie sprawdzi się na drodze duchowej odnowy. Jeśli nie masz wanny, możesz też wykonać peeling solny pod prysznicem – efekt będzie dokładnie taki sam. Ile soli należy wsypać do wanny? To tak naprawdę zależy od Ciebie – pamiętaj, że jest ona przede wszystkim symbolem, a siła działania rytuału, zależy od siły Twojej intencji. W czasie rytualnego oczyszczenia myśl o sprawach, od których wolałabyś się odciąć. Co Cię ogranicza? Co nie daje Ci szczęścia? Kto sprawia, że czujesz się źle? Dosłownie zmyj z siebie całą negatywną energię.

Po kąpieli możesz zapalić też świecę intencyjną. Ustaw ją przed sobą i skup całą swoją uwagę na płomieniu. Wykorzystaj ten czas, aby zastanowić się, jakie rzeczy chcesz przyciągnąć do swojego życia. Najlepiej zapal świecę w konkretnej intencji, na przykład z mocnym pragnieniem powrotu do zdrowia, dostania awansu, realizacji marzenia itd. Pomyśl sobie, że Twoja prośba już się spełniała i wyobrażaj sobie, jak teraz wygląda Twoje życie. Obserwuj, jak ta praktyka wpłynie na Twoje samopoczucie.