Ludzie od dawna wiedzieli, że cykl lunarny wpływa na otaczającą ich przyrodę. A pełnia księżyca ma znaczący wpływ na organizm człowieka, bo przecież człowiek jest częścią natury. Współcześnie wiadomo, że w zależności od fazy księżyca wpływ na człowieka może być różny. Niestety pełnia księżyca może mieć negatywny wpływ na organizm. Przede wszystkim może zaburzyć prawidłowe wydzielanie serotoniny, czyli tak zwanego hormonu szczęścia. Dlatego też podczas pełni ludzie mogą:

  • być rozdrażnieni,
  • cierpieć na bezsenność,
  • mieć zaburzenia funkcjonowania jelit,
  • odczuwać problemy związane z układem krążenia,
  • mieć wzmożony apetyt,
  • silniej odczuwać ból.

A w przypadku kobiet mogą pojawić się zaburzenia funkcjonowania układu rozrodczego, np. wcześniejsza owulacja, czy opóźniona miesiączka. Uwaga: kobiety, którym zbliża się termin porodu, mogą urodzić właśnie w pełnię.

To może cię zainteresować:

Pełnia księżyca: co przynosi pecha?

Podczas pełni absolutnie mnie możesz podejmować ważnych, kluczowych decyzji, przede wszystkim tych wiązanych  z pieniędzmi. W czasie pełni ludzie są przeważnie drażliwi, niestabilni i rozchwiani emocjonalnie, co zdecydowanie temu nie sprzyja. Decyzja podjęta w złym momencie może obrócić się przeciwko nam, dlatego też zdecydowanie lepiej odczekać kilka dni. Tak samo dzieje się  w przypadku rozpoczęcia czegoś nowego np. stosowania diety, otworzenia własnej działalności gospodarczej. Ostrzegamy: takie decyzje podejmowane w czasie pełni są obciążone pechem.

Przeczytaj: 

Pełnia księżyca: na co musisz uważać

W czasie pełni zachowaj szczególną ostrożność podczas:

Zobacz także:

  • depilacji laserowej – zabieg może nie zakończyć się oczekiwanym rezultatem, a dodatkowo możesz mocniej odczuwać ból;
  • wykonywania peelingów chemicznych – wahania hormonalne mogą sprawić, że pojawi się reakcja uczuleniowa lub inna dolegliwość, która sprawi, że nie efekt nie będzie zadowalający, co więcej, może się okazać, że będzie konieczne leczenie po nieudanym zabiegu pielęgnacyjnym;
  • przycinania i farbowania włosów – te zabiegi pielęgnacyjne również mogą zakończyć się niepowodzeniem, ponieważ zmiany, jakie zachodzą w organizmie, mogą sprawić, że ścięte włosy będą się źle układać, a nowy kolor na włosach szybko się wypłucze i straci swój blask.

Podobnie jak w przypadku ludzi, pełnia księżyna wpływa także na rośliny. Dlatego też w czasie pełni nie przycinaj i nie przesadzaj roślin w domu ani w ogrodzie.

Pamiętaj, pełnia księżyca to czas, który przede wszystkim powinien zostać poświęcony na wypoczynek. Czas pełni księżyca powinien też służyć refleksji i inspiracji.