Peeling gommage, czyli złuszczanie skóry we francuskim stylu 

Francuzki cenią proste rozwiązania: nie lubią spędzać godzin na wymyślaniu outfitów, stawiają na minimalizm i wysoką jakość. Podobnie sprawa wygląda w przypadku makijażu i dbania o skórę. Zamiast wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej tamtejsze piękności wybierają triki 2w1. Peeling gommage jest wręcz kwintesencją tego podejścia. Gumkowanie skóry zawiera bowiem w sobie 2 metody – złuszczanie enzymatyczne i masaż. Każda z nich jest stosowana w niezwykle łagodny sposób. Sekret świetnych efektów peelingu gommage tkwi bowiem w ich połączeniu. 

Peeling gommage skutecznie usuwa martwy naskórek, sebum i inne zanieczyszczenia oparty na złuszczaniu enzymatycznym. Złuszczanie i masowanie przeprowadzamy przy użyciu tylko jednego produktu. Nie musimy więc martwić się odpowiednim doborem kosmetyków, wydawać fortuny w drogerii i zajmować sobie miejsca na półce.

Jak robimy peeling gommage?

Peeling gommage ma swoim składzie enzymy roślinne, na przykład bromelinę czy papainę. Substancje te wnikają w pory i głębsze warstwy skóry, a następnie rozluźniają wiązania między starymi komórkami oraz rozpuszczają nagromadzone sebum. Aby peeling zadziałał, musimy zostawić go na skórze na kilka lub kilkanaście minut – zupełnie tak jak maseczkę. Po upływie wskazanego przez producenta czasu zaczynamy drugi etap złuszczania – gumkowanie, czyli ścieranie peelingu suchymi dłońmi.

Zamiast więc zmywać produkt rolujemy go na skórze przy pomocy delikatnych, okrężnych ruchów. Wraz z "maseczką" ścieramy zanieczyszczenia i martwy naskórek. Dzięki wcześniejszej eksfoliacji enzymatycznej, tkanka jest doskonale przygotowana do dodatkowego pobudzenia przez dotyk. Nie musimy “szorować” skóry, aby przebarwienia, nierówności i inne niedoskonałości zostały widocznie zredukowane – “wygumkowane”. Dopiero resztki kosmetyku spłukujemy letnią wodą.

Jakie efekty przynosi peeling gommage?

Podobnie jak wszystkie inne formy złuszczania peeling gommage odblokowuje pory, pobudza procesy regeneracji, zwiększa przyswajalność składników aktywnych kosmetyków i “odkrywa” nowe świeższe warstwy skóry. Dodatkowo masaż pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu komórki zostają lepiej dotlenione, a zanieczyszczenia wydalone. W rezultacie skóra staje się gładka, jędrna i promienna. 
 
Wyjątkowym czyni go stosunek łagodności do skuteczności. W przeciwieństwie do mocnych peelingów kwasowych czy gruboziarnistych – peeling gommage jest niezwykle delikatny dla skóry. Nie podrażnia, nie przesusza i nie narusza jej warstwy ochronnej. Dlatego z powodzeniem mogą go stosować go posiadaczki cery suchej, wrażliwej, a nawet naczynkowej. Sprawdzi się też w przypadku skóry tłustej czy normalnej.

Ostrożność powinny jednak zachować osoby z aktywnymi stanami zapalnymi, czyli zmagające się z trądzikiem. Złuszczanie mechaniczne nawet w tak subtelnej formie, może bowiem powodować rozprzestrzenianie się bakterii.