Czy hybryda niszczy paznokcie? 

Paznokcie, podobnie jak włosy, są wytworami skóry, złożonymi z wielu warstw keratyny, która jest odporna na działanie szkodliwych czynników mechanicznych i chemicznych. Manicure hybrydowy, sam w sobie nie niszczy płytki paznokcia, może to się jednak zdarzyć w wyniku nieumiejętnego usuwania lakieru, lub nawet na etapie przygotowywania paznokcia do zabiegu. Najczęstszą przyczyną paznokci zniszczonych po hybrydzie jest usuwanie lakieru za pomocą pilnika i dłutek, co zrywa wierzchnie warstwy keratyny z płytki.

Zniszczone paznokcie - po pierwsze chroń płytkę

Jeśli chcesz zregenerować osłabione paznokcie, na pierwszym miejscu zadbaj o ich ochronę przed szkodliwymi czynnikami, z którymi stykają się na codzień. Unikaj częstego używania zmywacza do paznokci, szczególnie z acetonem, oraz produktów z formaldehydem, które chwilowo wzmacniają płytkę, ale na dłuższą metę mogą wywołać nawet poważne choroby - takie jak oddzielenie się płytki od macierzy paznokcia. Pamiętaj o ochronnych rękawiczkach podczas prac z użyciem silnych detergentów, a także, szczególnie zimą, nie zapominaj o częstej aplikacji kremu do rąk, który pielęgnuje i ochrania płytkę przed wysuszeniem.

Zniszczone paznokcie - nawilżaj i odżywiaj

Podstawą pielęgnacji paznokci jest ich nawilżanie i natłuszczanie, dzięki czemu są elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia. Wybieraj odżywki do paznokci, które w składzie zawierają oleje roślinne (np. Jojoba, lniany), wzmacniający olej rycynowy, a także witaminy, głównie A i E. Nie zapominaj o nawilżaniu i odżywianiu skórek i obszarów wokół paznokcia - to one odpowiadają za jego przyrost. 

Suplementy na paznokcie - pamiętaj o pielęgnacji od środka 

Na rynku jest dostępnych całe mnóstwo odżywek do paznokci, ale nie oczekuj cudów - paznokieć, to wytwór szczególnie odporny na czynniki zewnętzrzne, a więc większość odżywek ma szansę zadziałać tylko na jego powierzchni i tylko w miejscu aplikacji. Odżywka ma za zadanie wzmocnić wyrośniętą już płytkę, więc jeśli chcesz zadbać o zdrowy wzrost i kondycję paznokci, musisz do swojej diety wprowadzić produkty bogate w cynk, żelazo, wapń, oraz witaminy. Odpowiedni poziom NNKT (niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe) w diecie, również ma istotny wpływ na stan płytki paznokcia. Pomocne będą również suplementy zawierające skrzyp i biotynę - dodatkowo wzmocnią włosy.

Zabieg na zniszczone paznokcie - manicure japoński 

Jeśli potrzebujesz intensywnej kuracji regenerującej,zainwestuj w manicure japoński. To zabieg, który polega na intenswnym wcieraniu w płytkę paznokcia pasty ze składnikami aktywnymi, takimi jak witaminy A, E, B5, keratyna, krzemionka z Morza Japońskiego i pyłek pszczeli. Dzięki tej metodzie, lepiej ukrwione łożysko paznokcia efektywniej przyjmuje skłądniki odżywcze, a polerka dodatkowo wygładza jej powierznię. Przeczytaj więcej o manicure japońskim.