Paula i Marcin Bruszewscy wpłacili na nauczycieli 108 tysięcy złotych

Rodzice dwóch dziewczynek zdecydowali wpłacić na fundusz wspierający strajkujących nauczycieli pokaźną sumę pieniędzy. 108 tysięcy złotych to suma, jak mówi Paula Bruszewska, która wynikałaby z comiesięcznych zasiłków 500 plus dla naszej drugiej córki do ukończenia przez nią 18. roku życia. Państwo Bruszewscy prężnie działają na rynku młodych i kreatywnych przedsiębiorców, doskonale więc wiedzą jak ważna jest dla dzieci edukacja na dobrym poziomie. Jest to według darczyńców: "najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci". 

108 000 zł. Tyle dzisiaj, razem z @Marcin Bruszewski, wpłaciliśmy na fundusz strajkowy nauczycieli. Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki., zaczęła wpis hojna mama. 

Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku. Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami! napisała Paula Bruszewska w poście na Facebooku, który polubiło już ponad 11 tysięcy osób. 

Wiele osób w komentarzach gorąco poparło gest Bruszewskich, znaleźli się jednak tacy, którzy uważają wpłatę za dyskusyjną (podobnie jak sam strajk). 

Fundusz dla strajkujących nauczycieli: co to takiego?

Fundusz wspierający strajkujących powstał w odpowiedzi na niepokojące doniesienia, że pedagogom podczas strajku nie przysługuje wynagrodzenie. Stąd w ramach społecznego komitetu pracowników oświaty, powstanie specjalnego funduszu wsparli Hebryka Bochniarz, profesor Jerzy Bralczyk, Szymon Hołownia, Zbigniew Hołdys, profesor Andrzej Fiszke, Joanna Kos-Krauze czy Czesław Mozil. W komitecie są także m.in. Marcin Wicha, Jacek Żakowski czy Olga Tokarczuk. "Z wdzięczności, za to, że codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują naszego wsparcia. Okażmy im pomoc, solidarność. Walczą o lepszą szkołę, o lepszą Polskę", czytamy w oświadczeniu. Na koncie fundacji jest już około dwóch milionów złotych, a kwota 108 tysięcy złotych z "500 plus" na pewno mocno wsparła akcję. 

#GdybyNieNauczyciel akcja społeczna

W czasie trwającego obecnie strajku środowisk nauczycielskich o lepsze warunki pracy i wyższe płace, pedagodzy otrzymują również wiele wsparcia od znanych gwiazd w social mediach. Strajk nauczycieli popierają aktorzy, gwiazdy, dziennikarz m.in. Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Olga Tokarczuk, Karolina Korwin-Piotrowska, Joanna Przetakiewicz, czy wokalista Dawid Podsiadło. Gwiazdy pod hasztagiem #GdybyNieNauczyciel dzielą się swoimi historiami z czasów szkolnych i opisują za co są wdzięczni swoim nauczycielom. 

A co Wy sądzicie o strajku nauczycieli?