Patryk Vega nakręci film o siostrach z Broniszewic

Patryk Vega, reżyser filmów "Botoks", "Pitbull", czy "Kobiety mafii" tym razem postanowił w swoim najnowszym filmie poruszyć temat sióstr dominikanek z Broniszewic. Będzie to film dokumentalny o działalności zakonnic, prowadzących ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców.

Patryk Vega na swoim profilu na Instagramie zamieścił zdjęcie z siostrami i napisał: "Kochane Siostry, dziękuję za świetne spotkanie  Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca  Powstał dzisiaj piękny projekt - w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic."

Siostry dominikanki z Broniszewic: czym się zajmują?

Dominikanki z Broniszewic prowadzą Dom Pomocy Społecznej, który mieści się w zabytkowym pałacyku. Aktualnie w ośrodku mieszka 56 niepełnosprawnych chłopców. Są to dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, zarówno fizycznej, jak i intelektualniej. Niektórzy z nich nie potrafią poruszać się samodzielnie. W Broniszewicach przebywają również chłopcy dotknięci dziecięcym porażeniem mózgowym, MPD. 

Siostry dominikanki cały czas zmagają się z brakiem funduszy. W 2017 roku zorganizowały akcję z okazji Dnia Pingwina i zbierały pieniądze na nowy dom dla swoich podopiecznych, a rok później na jego wyposażenie.

Pomoc siostrom z Broniszewic niedawno zorganizował dziennikarz Filip Chajzer, a Patryk Vega przekazał na ten cel 100 tys. zł.

Mamy nadzieję, że dokument znanego reżysera sprawi, że historię działalności tych niezwykłych sióstr pozna każdy i zaoferuje swoją pomoc, tak, żeby problemy dominikanek nareszcie się skończyły. Trzymamy za to kciuki.

A Wy co myślicie o tym, że Patryk Vega nakręci film o zakonnicach?