Parafina na dłonie: na czym polega?

Parafina, inaczej olej parafinowy to ciekła substancja, która sama w sobie nie ma żadnych składników odżywczych. Mimo wszystko, zabiegi z jej użyciem to zbawienie dla suchej i szorstkiej skóry dłoni. Dlaczego? Podgrzana parafina ma właściwości silnie natłuszczające, oraz przygotowujące skórę na przyjęcie dodatkowych kosmetyków. Kąpiel w parafinie rozgrzewa tkanki, poprawia ukrwienie skóry dłoni, a także rozszerza pory. Dodatkowo, tworzy na skórze ochronną warstwę, która uniemożliwia utratę wody z naskórka. Efekty zabiegu, czyli wygładzona, zmiękczona i ukojona skóra, utrzymują się nawet przez kilka dni. Można powiedzieć, że parafina jest aktywatorem substancji czynnych, położonych na skórę dłoni pod jej warstwą.

Parafina na dłonie w domu krok po kroku

Zabieg z parafiną na dłonie możesz śmiało wykonać w domu. Potrzebujesz jedynie parafiny (kupisz ją w aptece, lub w drogerii), tłustego kremu do rąk i ampułek odżywczych (np. z kwasem hialuronowym, witaminą E - wedle uznania). W pierwszej kolejności przygotuj dłonie do zabiegu, wykonując peeling, który usunie zrogowaciały naskórek (pomysły na peeling domowej roboty). Rozgrzej parafinę w kąpieli wodnej (zanurz miskę z parafiną w garnku z gotującą się wodą). Zaaplikuj na skórę dłoni przygotowane wcześniej ampułki, serum, krem nawilżający, a następnie zanurz dłonie w ciepłej parafinie. Płynny olej powinien być mocno rozgrzany, ale nie na tyle, aby poparzyć skórę! Powtórz czynność 3 razy, a następnie zabezpiecz dłonie jednorazowymi rękawiczkami. Jeśli nie masz rękawiczek jednorazowych - owiń dłonie folią spożywczą. Aby dodatkowo zatrzymać ciepło parafiny, nałóż też rękawiczki z frotte, bawełny, lub po prostu swoje zimowe. Po około 15-20 minutach, zdejmij parafinę i wmasuj pozostałości kosmetyków i ciesz się miękką i wygładzoną skórą!

Parafina na dłonie: jak często powtarzać zabieg?

Zabieg parafiny na dłonie jest oczywiście całkowicie bezinwazyjny. To, jak często należy go powtarzać, zależy od kondycji naszych dłoni. Mocno przesuszona skóra będzie potrzebowała kąpieli w parafinie raz w tygodniu. Dobrym pomysłem jest również wykonanie serii zabiegów zapobiegawczo. Dla podtrzymania efektów, warto wykonywać parafinę na dłonie przynajmniej raz w miesiącu. 

Parafina na dłonie a manicure

Czy parafinę na dłonie wykonywać przed, czy po manicure? To zależy. Parafina w połączeniu ze składnikami aktywnymi z kremu do rąk, regeneruje również płytkę paznokcia i skórki. Dlatego warto odpuścić sobie na jakiś czas malowanie paznokci z korzyścią dla ich kondycji. Jeśli jednak planujemy manicure, czy to hybrydowy, czy klasyczny, należy wykonać go przed kąpielą w parafinie. Ochronna, tłusta powłoczka, która powstanie po zabiegu, może zmniejszyć przyczepność lakieru do płytki.