Papież Franciszek porównał seks do ...

Papież Franciszek po raz kolejny zaskoczył wiernych. Tym razem zwierzchnik kościoła wyraził swoje zdanie na temat seksu. Słowa papieża pochodzą z nowej książki Carlo Petrini - "Terra Futura", założyciela międzynarodowego ruchu Slow Food. Słowa papieża Franciszka cytują dzisiaj media.

Seksualna satysfakcja, podobnie jak zadowolenie ze smacznego jedzenia to dary, które dał nam bezpośrednio Bóg

W trakcie wywiadu udzielonego włoskiemu pisarzowi, papież podkreślił: „Przyjemność z seksu nie jest katolicka, chrześcijańska, ani należy do nikogo innego, jest po prostu boska”.

Zadowolenie z jedzenia służy zdrowiu, natomiast udany seks upiększa miłość do drugiego człowieka - cytuje inne słowa papieża Franciszka telewizja France24

Przy okazji Ojciec Święty przypomniał, że kościół "zawsze akceptował zadowolenie z seksu naturalnego i moralnego", natomiast potępiał zadowolenie z odhumanizowanego i wulgarnego aktu płciowego.

Przeczytaj także: Papież Franciszek o ślepym fanatyzmie. Jego wpis na Twitterze wywołał burzę. Poszło o LGBT

Papież Franciszek przełamuje w kościele tematy tabu

To nie pierwszy raz kiedy papież Franciszek podejmuje tematy, o których kościół do tej pory nie mówił głośno. W styczniu Ojciec Święty podczas uroczystości Chrztu Pańskiego podczas której chrzcił dzieci, zachęcał kobiety do karmienia piersią: "Nie bójcie się, karmcie swoje dzieci piersią, tak jak Maria karmiła Jezusa". Słowa papieża były cytowane przez wszystkie media.

Głośnym echem odbiły się słowa papieża o edukacji seksualnej w szkołach. 

Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej (...) Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Ale musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. (...) Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać." - mówił Ojciec Święty.

Przeczytaj także: Papież Franciszek: "Seks jest darem od Boga. Potrzebna jest edukacja seksualna dla dzieci"