Papież Franciszek: przemówienie w Peru

Papież Franciszek odwiedził kilka dni temu Peru - jedno z wielu miejsc na trasie jego podróży apostolskiej, która odbywa się pod hasłem "Zjednoczeni w nadziei". Podczas swojej wizyty w Peru papież Franciszek mówił przede wszystkim o przemocy, której ofiarami padają kobiety. Papież wezwał do walki z plagą zabójstw kobiet, która dotyka Amerykę Południową. Według statystyk to właśnie w Ameryce Południowej zabijanych jest najwięcej kobiet. Powodem jest działalność gangów, z których wiele zajmuje się handlem ludźmi.

Należy odrzucić wszystkie formy przemocy. Chcę was zachęcić do walki z plagą, która dotyka nasz kontynent: liczne przypadki zabójstw kobiet. Zachęcam was do walki z tym źródłem cierpienia, prosząc, aby promowano ustawodawstwo i kulturę odrzucania wszelkich form przemocy - apelował Franciszek. 

Papież Franciszek o kobietach

W swoim przemówieniu Papież Franciszek podkreślił jaką rolę pełnią kobiety w społeczeństwie. Apelował o uznanie i wdzięczność dla wszystkich matek i babć. Naszym zdaniem to wspaniały pomysł, bo często zapominamy o tym ile robią dla nas mamy i babcie, traktując ich obecność w naszym życiu jako pewnik.

Nie chciałbym kończyć, nie zachęcając was do pomyślenia o wszystkich matkach i babciach tego narodu. Są one prawdziwą siłą napędową życia i rodzin Peru. Czym byłoby Peru bez matek i babć? Jakie byłoby nasze życie bez nich!

Naszym zdaniem to wspaniale, gdy autorytety takiej klasy poruszają tak ważne tematy. Im więcej będziemy o tym mówić, tym większe szanse na zmianę, której mocno kibicujemy.