Czy jest na sali ktoś urodzony w latach 70. i 80., kto nie kojarzyłby Mirosława Pokory? Książki z jego ilustracjami, jak Babcia na jabłoni, Odwiedziła mnie żyrafa czy Rozbójnicy z Kardamonu miał w domu chyba każdy z tego pokolenia. To absolutny hit tamtych czasów – niczym meblościanka, farelka czy szklanki z koszyczkami.

Tym bardziej cieszy fakt, że polska marka Pan Tu Nie Stał, która słynie z graficznych nadruków uwielbianych zarówno przez dorosłych jak i dzieci, wykorzystała ilustracje Pokory w nowej kolekcji dla maluchów. Razem z wydawnictwem Dwie Siostry, które ostatnio robi reedycje książek dla dzieci z lat 60., 70. i 80. w cyklu Mistrzowie ilustracji, projektanci Pan Tu Nie Stał stworzyli serię t-shirtów, spodni, bodziaków, sukienek, bluz a nawet otulaczy dla mniejszych i większych dzieciaków.

Uwielbiamy PTNS za ich podejście do dobrego polskiego dizajnu, wskrzeszanie najlepszych projektów i przemycanie ich w ubraniach. Cieszy fakt, że najmłodsi też mają szansę poznać fascynacje rodziców. Polecamy!