Co zmniejsza szanse na udany związek?

To wcale nie cechy w wyglądzie fizycznym, nie status majątkowy ani nawet wykształcenie - większość kobiet uważa za nieatrakcyjnych... palaczy papierosów - wynika z nowego badania. Naukowcy odkryli, że 70% kobiet twierdzi, że mężczyźni palący papierosy działają na nie odpychająco, a 56% nie umówiłoby się z palaczem.

Podobne odczucia mają mężczyźni w stosunku do palących kobiet: 46% badanych przyznało, że nie umawia się z palącymi kobietami, a 65% twierdzi, że palenie jest nieatrakcyjne.

Kiedy poproszono o wyjaśnienie, dlaczego uczestnicy nie chcieli umawiać się z palaczami, 91% osób wskazało na zapach dymu papierosowego, podczas gdy 75% na problemy zdrowotne spowodowane biernym paleniem. Inne obawy dotyczyły:

  • nieświeżego oddechu palacza
  • smaku podczas całowania
  • żółtych zębów palacza

Wygląda więc na to, że palenie papierosów zniechęca nie tylko do randek, ale także do bliższych kontaktów fizycznych i seksualnych.

Epapierosy tak samo nieatrakcyjne jak papierosy

Co ciekawe, mimo że jest elektroniczna alternatywa dla zwykłych papierosów, 55% kobiet i 44% mężczyzn stwierdziło, że także osoby palące epapierosy są nieatrakcyjne. W przypadku papierosów elektronicznych decydujący okazał się także zapach oraz niezbadane dotąd efekty uboczne palenia.

Badanie przeprowadzone przez firmę Inogen dotyczyło preferencji osób w wieku od 18 do 76 lat dotyczących palenia papierosów i epapierosów.