Ozdoby świąteczne ze zdjęciami z Auschwitz na Amazonie

Ozdoby choinkowe ze zdjęciami bramy wejściowej do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau, otwieracze do butelek, czy inne ozdoby świąteczne, na których zostały umieszczone zdjęcia z Auschwitz znalazły się w ofercie świątecznej na Amazonie.

Sprzedaż ozdób choinkowych, na których widać zdjęcia z Auschwitz nie wydaje nam się właściwa. Widok Auschwitz na otwieraczu butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku – czytamy we wpisie Auschwitz Memorial na Twitterze.

Wpis wzbudził niedowierzanie i kontrowersje Internautów w mediach społecznościowych. "To niesmaczne", "Co jest z wami, ludzie?" - pisali w komentarzach oburzeni Internauci.

Amazon usuwa ozdoby świąteczne ze sprzedaży

Po tym jak muzeum zapowiedziało, że skontaktuje się z Amazonem z prośbą o usunięcie z oferty świątecznych ozdób, strona internetowa usunęła produkty.

"Wygląda na to, że Amazon usunął wszystkie ozdoby świąteczne, które przedstawiały obrazy z byłego obozu w Auschwitz. Dziękujemy wszystkim za waszą aktywność i reakcję" – czytamy w kolejnym wpisie Auschiwtz Memorial na Twitterze.

Muzeum podziękowało Internautom za ich "aktywność i reakcję". Post na Twitterze podało dalej prawie 8,5 tys. osób.

"Wszyscy sprzedawcy muszą postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, będą podlegać działaniu, w tym potencjalnemu usunięciu konta" - czytamy w komunikacie, który w skrócie cytuje BBC.