Codzienne dbanie o zdrowie zębów to fundament, wokół którego możemy zbudować skuteczną rutynę pielęgnacyjną. Jeśli mamy możliwość zainwestować w szczoteczkę soniczną albo irygator, tym lepiej dla naszego uśmiechu! Ale równie ważne, co sumienność i artykuły higieniczne dobrej jakości są wizyty u specjalisty i niebagatelizowanie niepokojących objawów. Jeżeli coś budzi nasze obawy albo borykamy się z problemem estetycznym, warto umówić się na konsultację z lekarzem.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na zabieg w wybranym gabinecie? Jakich etapów leczenia nie powinno się pomijać? Naszymi przewodnikami po świecie stomatologii są specjaliści z Kliniki Kwiatek w Poznaniu, oferującej usługi z zakresu m.in. ortodoncji, chirurgii, implantologii czy higienizacji

1. Holistyczne podejście i pogłębiona diagnostyka

Do leczenia zębów nie należy podchodzić pochopnie. Leczenie stomatologiczne wymaga opracowania indywidualnego planu leczenia z uwzględnieniem kondycji zębów i dziąseł. 

Do Pacjentów podchodzimy zawsze indywidualnie, w stały, przewidywalny sposób kierując całą terapią. W nowoczesnej, zintegrowanej medycynie, jaką realizujemy, jest to nie tylko tzw. „przegląd”. Oprócz zaawansowanej diagnostyki  z użyciem powiększenia (lupy, mikroskop) oraz zdjęć radiologicznych (pantomogram, tomograf CBCT), wykonuje się badanie stanu przyzębia, kondycji stawu skroniowo - żuchwowego oraz śluzówki.

Nie zawsze przyczyna dolegliwości jest zauważalna gołym okiem, a dobranie odpowiedniej metody leczenia wymaga szeroko zakrojonej diagnostyki. Zespół Kliniki Kwiatek składa się z ponad 30 wykwalifikowanych lekarzy, specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii. Interdyscyplinarny zespół dobierze odpowiednie metody badania i opracuje spersonalizowany plan leczenia na podstawie otrzymanych wyników.

2. Nowoczesny sprzęt

Decydując się na umówienie wizyty w gabinecie dentystycznym, zwróć uwagę na wykorzystywane w nim narzędzia. Stomatologia nieustannie się rozwija, a na rynek wchodzą ulepszone wersje wyposażenia stomatologicznego. Nowoczesny sprzęt oznacza lepszą efektywność i mniejszą inwazyjność zabiegów.

Zobacz także:

Dzięki zdobytemu doświadczeniu, ciągłemu rozwojowi oraz ambicji dorównania najlepszym klinikom na świecie, udało nam się stworzyć jedną z najnowocześniejszych i największych klinik stomatologicznych w Polsce. Nasz ponad 60 - osobowy zespół lekarzy, higienistek i asystentek, budowany przez ostatnie 11 lat, jest w stanie rozwiązać nawet największe i najbardziej skomplikowane problemy medyczne. 

Wskazane jest wybieranie specjalistów, którzy nie boją się technologicznych nowinek i nieustannie szkolą się w zakresie innowacyjnych rozwiązań. W Klinice Kwiatek do dyspozycji pacjentów są eksperci wyposażeni w narzędzia umożliwiające wykonanie tomografii komputerowej, mikroskop czy laser. Klinika dysponuje także własnym laboratorium i oprogramowaniem pozwalającym na wizualizację i przewidywalność efektów leczenia. 

3. Higienizacja i zabiegi profilaktyczne

W skład zespołu poznańskiej kliniki wchodzą nie tylko lekarze, ale również doświadczone higienistki stomatologiczne. To w ich ręce trafiają pacjenci na początku leczenia.

Higienizacja to jeden zabiegów, którym z dumą chwalimy się wszem i wobec. Zabiegi profilaktyczne to filar leczenia, a w Klinice Kwiatek nowoczesny protokół Guided Biofilm Therapy to jedynie dodatek do doskonałych umiejętności naszych higienistek.

Do bogatej gamy zabiegów higienizacyjnych zaliczane są między innymi fluoryzacja, skaling i piaskowanie. Razem stanowią doskonały sposób na usunięcie kamienia nazębnego, przebarwień i osadów, a także wzmocnienie szkliwa. Higienizacja w Klinice Kwiatek opiera się na protokole Guided Biofilm Therapy, która pomaga uzyskać optymalne rezultaty w ramach jednej wizyty profilaktycznej.

4. Leczenie zachowawcze

Kolejnym krokiem w terapii pacjenta jest zwykle leczenie zachowawcze. Co kryje się pod tym terminem? Przede wszystkim zapobieganie próchnicy i leczenie ubytków przy pomocy wypełnień kompozytowych. Dla wzmocnienia struktury zęba niezbędne może być też wykorzystanie włókna szklanego. Leczenie zachowawcze to sposób na przedłużenie żywotności zębów, ale też zachowanie estetycznego wyglądu. Dlatego szczególnie ważne jest znalezienie specjalisty, którego charakteryzują doskonałe zdolności manualne

Lekarz wykonujący wypełnienie to artysta, który musi stworzyć pracę nie tylko piękną, dostosowaną estetycznie do zębów naturalnych, ale też w pełni funkcjonalną i trwałą w czasie. To kunszt, którym mogą pochwalić się nieliczni.

Dodatkową wartością dla pacjentów Kliniki Kwiatek jest zaangażowanie technika dentystycznego w proces wykonania odbudowy. Specjaliści z tej dziedziny opracowują indywidualne projekty odzwierciedlające biomechanikę zęba i jego naturalny wygląd. Szczególnie ważne jest także użycie renomowanych materiałów, aby zapewnić jak najdłuższą trwałość odbudowy.

5. Profesjonalna odpowiedź na potrzeby pacjenta

Jaki będzie kolejny etap leczenia? To zależy wyłącznie od potrzeb pacjenta. W Klinice Kwiatek działa 14 nowocześnie wyposażonych gabinetów, które specjalizują się w wąskich dziedzinach stomatologii. Wśród nich znajdziesz protetykę, chirurgię, ortodoncję czy fizjoterapię.  

Naszym znakiem rozpoznawczym niezmiennie pozostają jednak zabiegi implantacji. To na nich zbudowaliśmy renomę Kliniki, wierząc, że trwały i bezpieczny sposób odzyskanie uśmiechu to priorytet współczesnej stomatologii.

Poznański zespół wykonał już ponad 5000 udanych implantacji, ale oferta kliniki jest znacznie bogatsza. Wykonasz tu zabieg wybielania przy pomocy systemu Philips Zoom, zdiagnozujesz ból głowy wywołany zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, wdrożysz leczenie dziąseł i założysz wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych: ruchome, stałe, porcelanowe, Clear Aligner i Invisalign