TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd

Jak co roku magazyn Forbes publikuję listę najcenniejszych polskich gwiazd. Jednak jak specjaliści określają, kto jest na topie? Za wszystko odpowiedzialny jest tzw.: indeks wpływu. Czynnik ten jest wypadkową: popularności, autorytetu i spójność wizerunkowej gwiazdy. To właśnie według niego analitycy klasyfikują gwiazdę, jako cenną lub nie, dla przyszłego reklamodawcy.

Kto jest najcenniejszą polską gwiazdą?

W zeszłym roku, na pierwszym miejscu rankingu najpopularniejszych polskich gwiazd, znalazła się Martyna Wojciechowska, na drugim zaś Dorota Wellman. W tym roku panie zamieniły się jedynie miejscami. Jak widać silne i niezależne kobiety kuszą reklamodawców.

Najcenniejsze polskie gwiazdy według magazynu Forbes: zmiany w rankingu

Sporym zaskoczeniem jest spadek, jaki zanotował Roberta Lewandowski. Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej, w zeszłym roku uplasował się na 12. pozycji, w 2018 roku znalazł się poza rankingiem.

Kto jeszcze spadł z podium, a kto może liczyć na wyższe stawki za kontrakty reklamowe? Oto TOP 10 rankingu najcenniejszych polskich gwiazd, według magazynu Forbes. Jesteście zaskoczeni?