Ostre przedmioty: będzie drugi sezon?

Ostre przedmioty” z Amy Adams były jedną z najchętniej oglądanych produkcji HBO w 2018 roku. Choć miniserial oparty na powieści Gillian Flynn (autorki m.in. „Zaginionej dziewczyny”) okazał się dużym sukcesem, od samego początku był zaprojektowany jako zamknięta historia. Teraz jednak twórczyni serii, Marti Noxon rozważa jego kontynuację, choć jeszcze latem twierdziła, że drugiego sezonu na pewno nie będzie. Podczas konferencji SXSW scenarzystka zdradziła, że razem z Gillian Flynn zastanawiają się nad dalszą częścią tej historii.

Ostre przedmioty 2: o czym będzie drugi sezon?

Ostre przedmioty” to historia dziennikarki śledczej Camille Preaker (Amy Adams), która powraca do swojego rodzinnego miasta, by przeprowadzić dziennikarskie dochodzenie i napisać artykuł o zaginięciu dwóch młodych dziewczyn. Opowieść koncentruje się na problemach głównej bohaterki, która w Wind Gap pozostawiła za sobą trudną i traumatyczną przeszłość. Jak mówi Marti Noxon, druga część "Ostrych przedmiotów" miałaby się z kolei skupić na losach jej młodszej siostry, Ammy (Eliza Scanlen) i jej relacjach z toksyczną matką, Adorą (Patricia Clarkson). Jak dodaje Noxon, początkowo widziała adaptację „Ostrych przedmiotów” jako dłuższy serial, który skupia się nie tylko na postaci Camille, ale również na prowincjonalnym miasteczku Wind Gap i jego mieszkańcach. Jak mówi producentka i scenarzystka, jest tu o wiele więcej historii do opowiedzenia.

Ostre przedmioty 2: kiedy drugi sezon?

Póki co HBO nie potwierdziło, ani nie skomentowało słów Noxon. Niewykluczone jednak, że kontynuacja "Ostrych przedmiotów" powstanie. Podobnie było z miniserialem „Wielkie kłamstewka”, który również miał się zakończyć na jednym sezonie, a ostatecznie HBO zdecydowało się na kontynuację. W przypadku „Ostrych przedmiotów” jest jednak innych problem. Jeśli powstanie drugi sezon serialu, najprawdopodobniej nie zobaczymy w nim Amy Adams, która zdecydowała się na rolę Camille jedynie w zamkniętej miniserii.

– W przypadku "Wielkich kłamstewek" było tak, że wszystkie gwiazdy chciały powrócić. "Ostre przedmioty" to bardzo mroczna bohaterka i bardzo mroczny materiał. Amy nie chce znów wchodzić w skórę tej postaci i nie winię jej za to, bo to naprawdę duży ciężar dla aktorki... – mówił latem Casey Bloys, dyrektor programowy HBO.

Kontynuacja „Ostrych przedmiotów" - jeśli powstanie - byłaby więc raczej prequelem niż sequelem serialu. Czy tak się stanie, czas pokaże. Ciężko nam jednak wyobrazić sobie ten serial bez Amy Adams.