Imiona niosą ze sobą znaczenie. I zgodnie z wieloma teoriami to jak się nazywamy, wpływa na nasz charakter oraz wybory życiowe. Oczywiście nie są to jedyne czynniki wpływające na naszą osobowość. Ważną rolę odgrywa także wychowanie i środowisko, w jakim dorastamy. Nie da się jednak ukryć, że magiczna moc słów, a w tym wypadku imion, nie jest obojętna. Nadmierna ufność, według wielu ekspertów, wynika właśnie z tego, w jaki sposób zwracały się do nas bliskie nam osoby w dzieciństwie. W przypadku dzieci taka cecha charakteru stawia rodziców na wygranej pozycji i ułatwia wychowanie pociech. Dzieci wierzą w każde słowo rodzica i nie buntują się. Problemy pojawiają się jednak w wieku dorosłym. Szczególnie gdy natrafimy na swojej życiowej drodze na krętaczy, manipulatorów i kłamców. Niestety te osoby wierzą każdemu na słowo. Czy jesteś wśród nich?

Sprawdź, bo warto: 

Kobiety, które wierzą każdemu na słowo

  1. Dominika – ma złote serce i każdemu chętnie pomaga. Niestety, daje się też wykorzystywać.
  2. Ewa – gdy się za kocha, zrobi wiele by zadowolić ukochanego. Nie raz została już oszukana, ale nie uczy się na swoich błędach.
  3. Ewelina – jest złakniona miłości i uwierzy każdemu, kto obieca jej szczęście do grobowej deski.
  4. Mariola – ma w sobie radość dziecka i potrafi cieszyć się ze wszystkiego. Niektóre osoby nie traktują jej poważnie.
  5. Marzena – ma wielkie mniemanie o sobie i jest łasa na komplementy. Uwierzy w każde kłamstwo, o ile stawia ją w dobrym świetle.

To cię może zainspirować: 

Mężczyźni, którzy wierzą każdemu na słowo

  1. Dominik – dusza towarzystwa, świetny kompan. Ma jednak bardzo krótką pamięć i zawsze liczy na podpowiedzi.
  2. Grzegorz – na pozór decydowany i władczy, a tak naprawdę powtarza tylko cudze myśli. O ile wydarzą mu się sensowne.
  3. Konrad – cichy, skryty i pełen kompleksów. Niestety uwierzy każdemu, szczególnie jeśli opinia nie jest przychylna.
  4. Mateusz – jest roztrzepany i nigdy nie pamięta, co komu powiedział ani co usłyszał. Gdy przyjdzie co do czego, musi każdemu wierzyć na słowo.
  5. Wojciech –  lubi brylować w towarzystwie. Niestety nie potrafi odróżnić plotki od prawdy, dlatego często nieświadomie powtarza nieprawdziwe historie.