Z zewnątrz sprawiają wrażenie ludzi kulturalnych, zabawnych i inteligentnych. Są pokazywani jako wzór osób sukcesu, a przy tym rodzinnych i wrażliwych. Skrywają jednak zupełnie inną osobę. Gdy schodzą ze sceny, tylko nieliczni widzą ich prawdziwe oblicze. Osoby o tych imionach są dwulicowe. Odreagowują różnie: zrzędzą w domu, a wśród gości są wzorem cnót albo tryskają energią w towarzystwie, a potem nie da się ich podnieść z kanapy bez awantury. Znasz takie osoby? Sprawdź, kto znalazł się na liście największych dwulicowców.

Osoby o tych imionach są dwulicowe – lista imion

Na pierwsze wrażenie wzbudzają zachwyt: bywają zaradni, bogaci, zabawni i charyzmatyczni. Gdy coś idzie nie po ich myśli, pokazują swoją ciemną stronę: kłamstwa, awantury, wulgarność i agresję. Zdarza się to tak samo często w normalnym życiu, jak i wśród znanych gwiazd. Doskonały artysta okazuje się domowym tyranem, sympatyczny biznesmen wiedzie podwójne życie, dobra przyjaciółka nagle zdradza wszystkie tajemnice. Na pewno znasz podobne historie. Wpływ na takie zachowania ma również znaczenie imion. Dwulicowość to jedna z wad pewnych osób. Objawia się w różnym stopniu. Czasem zdradą, innym razem zmiennym zachowaniem, huśtawką emocji i reakcji. Nigdy nie wiesz, czego możesz się po nich spodziewać. Kiedy indziej zrzędzą w domu, a wśród gości są wzorem cnót. Znawcy imion zdradzają, że osoby o tych imionach są dwulicowe:

  • Janusz
  • Angelika
  • Jacek
  • Beata
  • Mateusz
  • Patrycja
  • Emil
  • Roksana
  • Filip

Zobacz także:

Znaczenie imion a dwulicowość

Czy znaczenie imienia może nieść w sobie wady? Okazuje się, że czasami można to wyczytać z historii danego słowa. Imię "Janusz" pochodzi od rzymskiego bóstwa Janusa, boga o dwóch twarzach. W jego charakterystykę wpisana jest gwałtowność, upór, rywalizacja i chęć dominacji. Z jednej strony może być dobrym liderem i władcą, z drugiej nie cofnie się przed niczym do realizacji swoich celów. Takie cechy może wykazywać osoba o tym imieniu. Z drugiej strony imię "Angelika" jest powiązane znaczeniowo ze słowem "anioł", co budzi same pozytywne skojarzenia. Znawcy imion podkreślają jednak, że podobnie jak anioły, mogą mieć twarz anioła światła lub anioła ciemności. Bywają ciepłe, przyjazne i rodzinne, ale także bezwzględne, karzące, waleczne i surowe. Imiona mogą nieść różne przesłania, wady, ale także wiele zalet. Warto jednak pamiętać, że u każdego mogą się objawiać w odmienny sposób.

Sprawdź także: