Oscary 2021: kiedy i gdzie odbędzie się gala filmowa?

Oscary 2021 w tym roku będą miały wyjątkowy przebieg. 93. ceremonia rozdania nagród filmowych zostanie zorganizowana równolegle w Dolby Theatre oraz na dworcu kolejowym Union Station w LA. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy zapowiedzieli, że w gali weźmie udział 170 gości.

W tegorocznej gali na żywo będą uczestniczyć jedynie nominowani, ich goście i prezenterzy – z milionowa widownią oglądającą i kibicującą na całym świecie. Z tego powodu nie odbędzie się coroczna loteria dla członków Akademii – czytamy w komunikacie.

Oscary 2021 zostały wyjątkowo przeniesione na 25 kwietnia, a nie jak co roku odbywały się w lutym. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego zostaną wręczone najważniejsze nagrody filmowe.

Oscary 2021: kto poprowadzi galę wręczenia Oscarów?

Producenci oscarowej gali, czyli: Steven Soderbergh, Stacey Sher oraz Jesse Collins zapowiadają, że na widzów czeka "coś naprawdę nieoczekiwanego". Zdecydowanie jedną z ciekawostek są prowadzący Oscary 2021, których jest aż piętnastu. 

Gospodarzami gali będą ubiegłoroczni zdobywcy Oscarów: Brad Pitt, Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Bong Joon-Ho oraz Laura Dern. Będą im towarzyszyć: Zendaya, Angela Bassett, Don Cheadle, Halle Berry, Bryan Cranston, Regina King, Harrison Ford, Marlee Matlin, Rita Moreno oraz Reese Witherspoon.

Oscary 2021: co się wydarzy podczas oscarowej gali?

Jak zapowiadają organizatorzy Oscarów 2021, tegoroczna gala będzie poprzedzona programem "Oscars: Into the Spotlight", a po niej nastąpi podsumowanie - "Oscars: After Dark".

Jesteśmy podekscytowani i przerażeni w równym stopniu. Ze względu na niezwykłą sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy, pojawiła się okazja skupienia się na filmach i ludziach, którzy je tworzą w nowy sposób. Mamy nadzieję, że stworzymy program, który naprawdę będzie jak filmy, które wszyscy kochamy" - podkreślają producenci.

Producenci show wyjaśniają, dlaczego ceremonia Oscarów 2021 nie będzie odbywała się zdalnie jak na przykład Złote Globy: "Zoom jest wspaniały, używamy go cały czas. Jednak w kontekście tego show... to tak naprawdę nie pasuje".

Oscary 2021: gdzie obejrzeć transmisję?

Oscary 2021 zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 kwietnia), o godzinie 2:00 czasu polskiego. Gala oscarowa transmitowana będzie w Polsce przez telewizję Canal+.

Zobacz także:

Oscary 2021: czy Polak Dariusz Wolski otrzyma Oscara?

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na oscarową gale jeszcze z jednego powodu. W tym roku Polak, operator filmowy Dariusz Wolski jest nominowany do Oscara 2021 za zdjęcia do „Nowin dla świata”. Dla Wolskiego „Nowiny dla świata” są pierwszą nominacją do Nagrody Akademii Filmowej, chociaż operator pracował wcześniej przy takich produkcjach jak „Piraci z Karaibów”, „Marsjanin”, czy głośnym „House of Gucci”, w którym główną rolę zagra Lady Gaga.

 

 
 
 
 
oscary-20210
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

oscary-20211