Oscary 2020: gdzie obejrzeć filmy nominowane?

Niedawno poznaliśmy pełną listę nominowanych do Oscarów 2020. Znalazły się na niej filmy, które naprawdę zasługują na docenienie. Oczywiście żałujemy, że Akademia Filmowa pominęła kobiety w najważniejszych kategoriach, a jak co roku wytypowała produkcje realizowane głównie przez mężczyzn.

Gala wręczenia Oscarów 2020 odbędzie się 10 lutego, więc zostało już niewiele czasu dla tych, którzy chcą być na bieżąco i obejrzeć te najważniejsze filmy nominowane do Oscarów 2020.

Przeczytaj również: Oscary 2020: wyniki wyciekły do mediów. Akademia usunęła laureatów ale za późno

Niektóre z nominowanych filmów jest aktualnie grana w kinach. Możemy się jeszcze wybrać między innymi na: "Boże Ciało" Jana Komasy, "Judy", "Gorący temat", "Kraina Lodu 2". Część dopiero wejdzie do polskich kin. Wkrótce możemy spodziewać się premiery filmu "1917" (24 stycznia), "Richard Jewell" (24 stycznia), "Małe kobietki" (31 stycznia).

Kilka naprawdę świetnych nominowanych filmów cały czas jest dostępna na platformie Netflix. Poniżej przedstawiamy listę siedmiu tytułów, które możecie w każdej chwili obejrzeć na Netflixie.

Czytaj także: Skandal wokół nominacji do Oscarów. To kolejny rok, kiedy znowu pomijane są kobiety

Oscary 2020: filmy nominowane, które możemy obejrzeć na Netflixie

  • Filmy nominowane do Oscara 2020: "Historia małżeńska

Film "Historia małżeńska" został nominowany do Oscara 2020 aż w sześciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Adam Driver), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Scarlett Johansson), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laura Dern), najlepszy scenariusz oryginalny (Noah Baumbach), najlepsza muzyka oryginalna (Randy Newman).

  • Filmy nominowane do Oscara 2020: "Dwóch papieży"

Film "Dwóch papieży" został nominowany w trzech kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Jonathan Pryce), najlepszy aktor drugoplanowy (Anthony Hopkins), najlepszy scenariusz adaptowany (Anthony McCarten).

  • Filmy nominowane do Oscara 2020: "Irlandczyk"

Film "Irlandczyk" może pochwalić się naprawdę świetnym wynikiem jeśli chodzi o tegoroczne nominacje do Oscarów 2020. Film Martina Scorsese'a zdobył aż dziesięć nominacji: najlepszy film (Emma Tillinger Koskoff, Jane Rosenthal, Martin Scorsese, Robert De Niro), najlepszy aktor drugoplanowy (Al Pacino), najlepszy aktor drugoplanowy (Joe Pesci), najlepszy reżyser (Martin Scorsese), najlepszy scenariusz adaptowany (Steven Zaillian), najlepsze efekty specjalne (Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda i Stephane Grabli), najlepsze kostiumy (Christopher Peterson, Sandy Powell), najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto), najlepszy montaż (Thelma Schoonmaker), najlepsza scenografia (Bob Shaw, Regina Graves).

  • Filmy nominowane do Oscara 2020: "Amerykańska fabryka"

Film "Amerykańska fabryka" to świetny dokument, który zawalczy o Oscara 2020 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

  • Filmy nominowane do Oscara 2020: "Pokonani przez życie"

Z kolei dokument "Pokonani przez życie"  został nominowany w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

Które filmy nominowane do Oscara 2020 już widziałyście?

 

Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10 lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film „Boże Ciało", produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.