Oscary to temat, który co roku pojawia się w mediach i jest gorąco komentowany. Wcale nas to nie dziwi, bo Oscary to wielkie święto dobrego kina. Jesteście ciekawi do kogo powędrują statuetki w tym roku?

Oscary: gala

Kiedy są Oscary? Oscary w tym roku wypadają w niedzielę 4 marca. Oscary tradycyjnie wręczone zostaną w Dolby Theatre w Hollywood. Tegoroczne rozdanie będzie jednak szczególne. Dlaczego? Będzie to jubileuszowa gala - Oscary rozdane zostaną po raz 90! Jesteśmy bardzo ciekawe co będzie się działo podczas tegorocznej gali Oscary 2018, bo Oscary to zawsze emocje, skandale i afery!

Oscary: nominacje najlepszy film

Pod koniec stycznia Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nominacje Oscary 2018. Szanse na Oscary mają takie filmy jak Tamte dni, tamte noce, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Dunkierka czy Kształt wody. Szansę na Oscary mają też produkcje Nić widmo, Czwarta władza i film Uciekaj!. Jesteśmy bardzo ciekawe wyników, bo konkurencja jest naprawdę duża! Tak naprawdę wszystkie powyższe filmy zasługują na Oscary.

Oscary: nominacje najlepszy aktor

Oscary to także święto dla aktorów, którzy mogą liczyć na to, że ich role zostaną tego dnia docenione. Kto ma szansę na Oscary w tym roku? Nasi faworyci na Oscary 2018 to Gary Oldman (Czas mroku), Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce) oraz Daniel Kaluuya (Uciekaj!). Jeśli chodzi o kobiece Oscary to mocno trzymamy kciuki za Sally Hawkins (Kształt wody) i Meryl Streep (Czwarta władza). Aktorką, która naszym zdaniem absolutnie zasługuje na Oscary jest jednak Frances McDormand, która mistrzowsko wcieliła się w główną postać w filmie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.

Oscary: polski kandydat

Wśród filmów nominowanych do Oscarów znalazł się również polski akcent. Polsko-francuska produkcja Mój Vincent ma szansę na Oscary, został nominowany do Oscarów w kategorii najlepszy film animowany. Naszym zdaniem to naprawdę dobrze zrobiona produkcja, która zdecydowanie zasługuje na Oscary. Trzymamy mocno kciuki! Wszystko okaże się już 4 marca!