Opowieści podręcznej: nowy sezon

W czwartek 26 kwietnia platforma Showmax wyemituje dwa pierwsze z 13 nowych odcinków drugiego sezonu głośnego serialu "Opowieści podręcznej". Kolejne odcinki będą ukazywały się co czwartek. Serial ma specjalną niespodziankę dla polskich widzów. Do oglądania nowego sezonu zaprasza bowiem po polsku Yvonne StrahovskiStrahovski to australijska aktorka z polskimi korzeniami, która w serialu gra Serenę Joy, bezpłodną żonę komendanta Freda Waterforda.

 

Opowieści podręcznej: o czym są

Opowieść podręcznej” to jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. „Opowieść podręcznej” to ekranizacja antyutopijnej powieści Margaret Atwood. Akcja rozgrywa się w przyszłości, w fikcyjnym totalitarnym państwie Gilead, które mieści się gdzieś na terenie byłych Stanów Zjednoczonych. Władzę sprawują w nim, przy pomocy wojska i policji, religijni fundamentaliści z partii Bank Myśli Synów Jakuba. Władza należy tylko do mężczyzn, podczas gdy kobiety zostały sprowadzone do trzech ról - żon, służących oraz podręcznych, które jako nieliczne płodne kobiety mają za zadanie rodzić dzieci dla dobra systemu.

Opowieści podręcznej: pierwszy sezon

W roli głównej występuje Elizabeth Moss, która za tą kreację zdobyła aż osiem nagród Emmy i dwa Złote Globy. Pierwszy sezon „Opowieść podręcznej” stał się ciekawym komentarzem do rzeczywistości "Czarnych protestów" i zmian w prawach kobiet. Można go nawet potraktować jako ostrzeżenie do czego może prowadzić decydowanie w imieniu kobiet o tym co dla nich najlepsze. Premiera serialu zbiegła się w czasie z głośnymi protestami przeciwko ograniczeniu praw reprodukcyjnych kobiet i ich przedmiotowemu traktowaniu - zarówno w Ameryce przez Donalda Trumpa, jak i w Polsce poprzez niebezpieczne zmiany w prawie kobiet.

My już nie możemy się doczekać premiery! A Wy? Oglądaliście pierwszy sezon?

 

Freedom to. The #HandmaidsTale returns April 25, only on @Hulu.

Post udostępniony przez The Handmaid's Tale (@handmaidsonhulu) Kwi 9, 2018 o 9:01 PDT