Opalanie natryskowe – na czym polega ten zabieg?

Opalanie natryskowe to popularny zabieg „ozłocenia” skóry, dedykowany wszystkim typom karnacji i cery. Jeżeli ktoś obawia się zbyt mocnego efektu, od razu uspokajamy – możemy wybrać stopień opalenizny – od delikatnej, przypominającej muśnięcie promieniami słońca, przez umiarkowaną, po intensywną, prosto z rajskich Malediwów. Na opalanie natryskowe zarezerwować musimy jakieś pół godziny. Najpierw pracownik przeprowadza krótki wywiad, aby odpowiednio dobrać kolor opalenizny (standardowo robi się go dwukrotnie). Przed wejściem do specjalnej tuby wyposażonej w mocną wentylację, nawilża się newralgiczne partie ciała, czyli łokcie, kolana i nadgarstki (tam, gdzie zazwyczaj nasza skóra najbardziej się wysusza).

Kiedy już jesteśmy w tubie, rozpoczyna się opalanie natryskowe, czyli rozpylanie samoopalacza. Obsługa prosi nas o przybranie różnych pozycji, dzięki czemu kolor dociera do wewnętrznych partii ciała, a efekt jest równomierny. Oczywiście nasze włosy i podeszwy stóp osłaniają podczas zabiegu odpowiednie ochraniacze. Cała procedura trwa około 15-20 minut. Ważne jest też to, co robimy po zabiegu. Przede wszystkim, żeby uniknąć smug – unikamy kontaktu z wodą przez jakieś 8 godzin (jeśli robimy zabieg opalania natryskowego wieczorem musimy sobie odpuścić wieczorny prysznic), kolejnego dnia już tylko nawilżamy całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianych już łokci, kolan, nadgarstków.

Opalanie natryskowe – jak przygotować się do zabiegu?

Aby uzyskać jak najlepszy efekty opalania natryskowego, powinnaś przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze przez tydzień przed wizytą w solarium natryskowym nie używaj produktów brązujących czy samoopalaczy, bo może się to zakończyć powstaniem plam i zacieków. Przez 24 godziny przed opalaniem natryskowym nie należy też depilować ciała. Na zabieg trzeba udać się z czystą skórą, to znaczy bez makijażu, balsamów, perfum czy innych produktów. Warto założyć luźne, dresowe ubranie. To zminimalizuje ryzyko przypadkowego wytarcia produktu. Nie polecamy też wkładania ulubionych i jasnych ubrań, bo mogą się one zniszczyć

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Efekt opalania natryskowego utrzymuje się zwykle od 7 do 10 dni. Duże znaczenie ma w tym przypadku pielęgnacja skóry po zabiegu. Jak wydłużyć efekt opalania natryskowego? Kluczowe jest nawilżanie. Warto nakładać balsam nawet 2-3 razy dziennie. Pamiętaj, aby unikać produktów z olejkami lub kwasami w składzie. Substancje te mogą po prostu rozpuścić sztuczną opaleniznę. Ponadto niewskazane jest korzystanie z basenu, intensywne pocenie się (np. w trakcie treningu) oraz mocne wycieranie ciała ręcznikiem. 

Opalanie natryskowe Fake Bake

Opalanie natryskowe Fake Bake to zabieg przeznaczony dla osób, którym zależy na szybkim i naturalnym efekcie. Szczególnie poleca się go przed ważnymi wyjściami, np. weselem czy sylwestrem. Najlepiej poddać się opalaniu 2 dni przed wydarzeniem. Do brązowienia skóry stosowane są produkty marki Fake Bake, które wyróżnia przyjazny skórze skład. Producent zapewnia, że znajdziemy w nim tylko substancje pochodzenia naturalnego, bez dodatku parabenów. Dlatego mogą skorzystać z niego nawet kobiety w ciąży.

Kolejną olbrzymią zaletą opalania natryskowego Fake Bake jest naturalny kolor, który stanowi przyciemnioną wersję naszej naturalnej karnacji. Nie musimy więc obawiać się pomarańczowej czy prawie czarnej skóry. Co więcej – produkty Fake Bake mają właściwości nawilżające oraz nie wywołują alergii. Cena takiego opalania natryskowego wynosi zazwyczaj 100 zł. Efekt utrzymuje się od 7 do 10 dni.

Opalanie natryskowe jest zdrowsze niż solarium?

Opalanie w solarium jest nawet kilkadziesiąt razy silniejsze niż słońce. Jest po prostu niezdrowe. Cera wymaga stopniowego przyzwyczajenia się do solarium, by uniknąć groźnych oparzeń. Opalanie nie ma nic wspólnego z zadbaniem o kondycję skóry, a w pakiecie ze zmianą koloru otrzymujemy gwarancję uzyskania zmarszczek i ryzyko rozwoju raka skóry. Ponadto aby solarium nam nie zaszkodziło, musimy zadbać o odpowiedni czas naświetlania, dostosowany do naszej karnacji, i mieć gwarancję, że salon dba o sprzęt. Opalanie natryskowe jest więc zdecydowanie bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Opalanie natryskowe – cena

Cena opalania natryskowego całego ciała waha się w granicach 80-150 zł. Zabieg może zostać poprzedzony profesjonalnym peelingiem, za który zapłacimy przynajmniej 50 zł. Możliwe jest opalanie natryskowego tylko części ciała, na przykład połowy czy samej twarzy. W takim przypadku cena zabiegu spada do nawet 40 zł.