Oliwa z oliwek to od dawna znany naturalny kosmetyk. Używano go już w starożytności, kiedy nie było przecież wszelkich kremów i odżywek.

Oliwka ta ma świetne działanie na włosy. Wystarczy nasmarować włosy oliwą, nałożyć foliowy czepek i nosić przez min. 2 godziny. Po tym czasie dokładnie umyć włosy szamponem, w razie potrzeby nawet dwukrotnie. Włosy po takim zabiegu pięknie się układają i nie puszą, a oliwa zapobiega ich przesuszaniu.

Oliwka działa też jako doskonała maska na paznokcie i dłonie. Do podgrzanej oliwy wciskamy połowę cytryny i moczymy w niej dłonie i paznokcie przez pół godziny. Zabieg ten powtarzamy co najmniej raz w tygodniu. Skóra dłoni stanie się miękka, a paznokcie mniej kruche i jaśniejsze.

Z oliwki można też zrobić świetny peeling, który zwalcza cellulit. Wystarczy wymieszać oliwę z kawą zmieloną w proporcji 3:1 i nacierać nią ciało jak zwykłym peelingiem. Po oliwie skóra będzie nawilżona i gładka a kofeina zawarta w kawie podejmie walkę z naszym cellulitem.

Oliwa to też świetny kosmetyk działający jak nawilżający balsam. Szczególnie skuteczna jest na podrażnioną goleniem skórę. Zmieszana z miodem działa jak świetny balsam na nasze usta, szczególnie kiedy są spierzchnięte i popękane.

Oliwę można też stosować jako płyn do demakijażu oczu. Nie tylko idealnie zmywa nawet najbardziej wodoodporne kosmetyki, ale dodatkowo świetny wpływ na nasze rzęsy.