Olga Kalicka, która pod koniec stycznia tego roku po raz pierwszy została mamą chętnie dzieli się chwilami spędzonymi z maleństwem na swoim Instagramie. Aktorka w ciąży czuła się świetnie i pracowała niemal do samego rozwiązania. Można się było spodziewać, że po porodzie będzie chciała wrócić do aktywności zawodowej tak szybko, jak się da. Zapowiedziała, że nie zamierza robić sobie dłuższej przerwy w karierze i słowa dotrzymała: każdą wolną chwile poświęca na przygotowanie się kolejnych ról. Jedno z ostatnich zamieszczonych zdjęć, na którym karmi synka piersią, podpisała:

Olga Kalicka karmi piersią na Instagramie

„Razem z moim największym fanem powtarzamy tekst przy jedzeniu. Dziś Gramy „Trzy Sypialnie” w Częstochowie, a już w kwietniu powracam na deski Teatru Kwadrat z „Czego nie widać i „Trzy Sypialnie”.

I dodała, że w tracie spektakli maluszkiem zajmie się babcia. W ciągu niecałej doby jej post polubiło ponad 53 tysiące osób. Posypały się się też komentarze, ale co ciekawe, pośród ponad 660 wiele było krytycznych.

Kate Hudson przełamuje tabu karmienia piersią w miejscach publicznych: „Dziecko musi jeść!”

Nie od dziś wiadomo, że temat publicznego karmienia piersią wywołuje gorące, często skrajne emocje i tak było też i tym razem. Fanki aktorki podzieliły się na obóz zwolenniczek takiego gestu, które dziękowały aktorce za łamanie tabu i gest wzmocnienia, a także nieskrywane celebrowanie wyjątkowej relacji matka - dziecko. Wiele  nich odwoływało się do własnych przykrych doświadczeń w tej materii i dziękowało za to, że osoba publiczna podejmuje tak ważną kwestię. Inne za to kierując pod adresem Kalickiej ostre słowa nie kryły oburzenia argumentując, że „to jest niesmaczne” czy nawet „obrzydliwe”.

Karmienie piersią w przestrzeni publicznej

Jedna z nich napisała: „To zdjęcie jest po prostu piękne. Gdyby wszystkie mamy tak elegancko podchodziły do karmienia w miejscach publicznych, nie byłoby takiego hejtu w tym temacie”.

Kalicka nie jest jedyną mamą, która przekonuje, że w karmieniu swego dziecka nie ma nic nienaturalnego i nie jest ono czymś, co trzeba by ukrywać. Nie tak dawno w podobnej sytuacji dała się przyłapać inna aktorka, Kate Hudson.  „Dziecko musi jeść” - skwitowała, czym zamknęła usta wszystkim przeciwnikom tego gestu.

Jak uważacie, Olga Kalicka karmiąca piersią dziecko na Instagramie czy inne znane postacie nie kryjące się z tym naturalnym gestem mają szansę zmienić społeczne spostrzeganie tego zjawiska?