Olejowanie to wprost zbawienny zabieg dla osób ze zniszczonymi, suchymi i niesfornymi włosami i rozdwojonymi końcówkami. Wsmarowywanie we włosy olejków poprawia ich sprężystość, nawilża i regeneruje, a odpowiednio dobrane olejki zapobiegają wypadaniu włosów i poprawiają stan skóry głowy.

Jaki olej jest najlepszy?

Najlepsze są oczywiście oleje jak najbardziej naturalne, tłoczone na zimno. Do najbardziej popularnych olejów należą olej z kokosowy, który polecany jest szczególnie do pielęgnacji końcówek, olej jojoba na skórę głowy borykającą się z łupieżem, olej z wiesiołka do włosów wypadających, arganowy na włosy suche i łamliwe.
Do olejowania włosów świetnie sprawdza się zwykła kuchenna oliwa z oliwek ponieważ posiada ona silne właściwości nawilżające. W sklepach coraz częściej można też spotkać gotowe mieszanki olejów do włosów.

Jak olejować włosy?

To bardzo łatwe! Na skórę głowy oraz włosy nakładamy ok. jedną łyżkę stołową oleju (przy długich włosach będzie to większa ilość) rozmasowujemy i nakładamy foliowy czepek, który owijamy ręcznikiem, gdyż ciepło potęguje działanie oleju. Po 2-3 godzinach zmywamy olej szamponem i nakładamy odżywkę tak jak zawsze. Najlepsze efekty przynosi olejowanie włosów na noc, jest to świetny sposób dla osób myjących włosy rano. Kurację tę stosujemy 1-2 razy w tygodniu. Już po pierwszym takim zabiegu zauważymy różnicę, włosy staną się miękkie i przyjemnie sypkie.