Co to jest Olaplex?

Olaplex jest trójstopniowym systemem pielęgnacji stosowanym głównie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Używa się go w trakcie samodzielnego zabiegu regeneracyjnego oraz podczas koloryzacji lub dekoloryzacji, aby zapobiec zerwaniu i zniszczeniu mostków dwusiarczkowych. Odpowiadają one za wiązanie łańcuchów keratyny, zapewniając włosom wzmocnienie i większą sprężystość. Co ciekawe każda osoba ma inny układ mostków, który decyduje o rodzaju i strukturze kosmyków – o ich grubości oraz o tym, czy są podatne na skręt, czy nie. Olaplex działa więc na każdy rodzaj włosów – kręcone, proste, gęste oraz cienkie przywracając im blask i gładkość dzięki zawartemu w nim składnikowi aktywnemu zwanego dimaleinianem bis-aminopropylowo-diglikolowym.

Olaplex – jak go stosować?

System nowoczesnej pielęgnacji Olaplex może być stosowany na dwa sposoby – w trakcie wykonywania zabiegów chemicznych, kiedy klienci przechodzą przez dwustopniowy etap pielęgnacji, a także podczas specjalnego zabiegu regeneracyjnego i wówczas fryzjer używa tylko ostatniego z preparatów.

Olaplex – bezpieczna koloryzacja

Oryginalny zestaw kosmetyków do wykonywania zabiegu Olaplexu składa się z trzech elementów nazwanych kolejno No.1, No.2 i No.3. Preparat Olaplex Bond Multiplier No.1 dodaje się do mieszanki koloryzacyjnej lub rozjaśniacza, po czym całość nakłada się na włosy. Wówczas naprawiane są wiązania dwusiarczkowe, które w trakcie wykonywania tych zabiegów fryzjerskich są chwilowo rozdzielone i przerwane, by móc uzyskać nowy kolor pasm. Olaplex sprawia jednak, że podczas tych chemicznych procesów kosmyki zostają ochronione przed działaniem preparatów koloryzujących poprzez domknięcie łusek włosów.

Następny kosmetyk Olaplex Bond Perfector No.2 jest potrzebny do ukończenia procesu farbowania. Po wypłukaniu nałożonego koloru z włosów fryzjer nakłada na wilgotne pasma tę odżywkę i pozostawia ją na nich przez co najmniej 20 minut. Następnie kosmyki zostają umyte szamponem. Ten etap pielęgnacji wzmacnia działanie wcześniej zastosowanego produktu No.1.

Możemy także samodzielnie spróbować kolejnego preparatu dostępnego pod nazwą Olaplex No. 3 Hair Perfector przeznaczonego do stosowania również w domu. Dzięki niemu podtrzymamy efekt wykonanej koloryzacji, wzmocnić i odżywić włosy, ochronić je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przygotować się na kolejne zabiegi chemiczne. Wystarczy zastosować kurację, nakładając kosmetyk na wilgotne pasma przeczesując je i zostawić je i odczekać 10 minut. Po tym czasie należy umyć włosy jak zwykle. Warto pamiętać, że ten produkt prawidłowo powinno się stosować raz w tygodniu. Zastosowanie Olaplexu na włosy samodzielnie lub podczas zabiegów fryzjerskich sprawia, że nasze pasma stają się sprężyste, odbudowane, odżywione i nabierają pięknego blasku.

Zabieg regeneracji Olaplexem

Zestaw kosmetyków Olaplex może być także podstawą do wykonania zabiegu regeneracji, kiedy nasze kosmyki pozbawione są blasku i natychmiast potrzebują wzmocnienia. Podczas tej kuracji tak jak i w salonie fryzjerskim dochodzi do odbudowania mostków dwusiarczkowych.

Olaplex – jakie są przeciwwskazania?

Stosowanie systemu pielęgnacji Olaplex nie poleca się kobietom w okresie ciąży oraz laktacji. Nie powinno się także ryzykować, mieszając ten preparat z farbą zawierającą hennę, ponieważ efekt koloryzacji może wyjść inny niż wcześniej zakładaliśmy.

Olaplex – cena

Koszt regeneracji włosów Olaplexem zależy od długości włosów klientek oraz od zużytej ilości produktów, które dodawane są do farby lub dekoloryzatora. Ceny takiej usługi w salonach fryzjerskich wahają się od 80 do 150 złotych.

Kosmetyki Olaplex wykorzystywane także w trakcie w samodzielnej pielęgnacji. Cena tej metody odżywienia włosów wynosi od 100 do 130 złotych. Jeśli natomiast chcesz spróbować Olaplexu No. 3 Hair Perfector w domu musisz zapłacić około 70-140 zł za buteleczkę zawierającą 100 ml.