Gromada: Ssaki

Rodzina: Człowiekowate

Gatunek: Feministka

 

Odcinek 3: Gdyby feministka mogła ponownie przystosować mężczyzn i kobiety do życia w społeczeństwie, wyglądałoby to tak!

Uwaga, czytaj dalej tylko i wyłącznie wtedy, gdy masz duże poczucie humoru i całkiem niezły dystans.

PROGRAM KOEDUKACYJNY pt. „PONOWNE PRZYSTOSOWANIE MĘŻCZYZN I KOBIET DO ŻYCIA W SPOŁECZEŃSTWIE“.

Program składa się z czterech faz:

            •          Wysłanie mężczyzn na inną planetę

            •          Edukacja mężczyzn pod okiem specjalistów i starszyzny

            •          Test z przyswojonego materiału i powrót na Ziemię

            •          Edukacja kobiet na Ziemi „Dlaczego warto zrezygnować z manipulacji i sprzedaży siebie“

Przebieg:

Mężczyźni pakują swoje najważniejsze przedmioty, przygotowują się do podróży i żegnają z bliskimi.

Następnie udają się na 3 letni Kurs Dojrzałości.

Pierwsze 2 lata służą nadrobieniu braków w wychowaniu (czyli wszystko to, co mężczyzna powinien wynieść z domu, a czego nie wyniósł), obowiązkowa psychoterapia (by poskładać w całość wszystko to, co zadziało się do tej pory), nauka o emocjach i uczuciach (nie tylko jak odczuwać, ale jak samemu sobie z nimi radzić), przystosowanie do samodzielnego życia (jak mieszkać samemu i nie zwariować), jak ujarzmić swoje popędy seksualne oraz przygotowanie do świadomego rodzicielstwa (czyli co to znaczy być ojcem). Ostatni rok to zajęcia praktyczne.

Eksperci nadzorujący program, to starsi, mądrzy mężczyźni - reprezentacja starszyzny, jako wzór do naśladowania.

Kobiety w tym czasie również organizują się w mniejsze i większe stowarzyszenia, powołują Starszyznę i przejmują politykę, żeby zbudować na nowo system opierający się na dobrobycie, zaufaniu, wspierającym środowisku dla naszych dzieci, opiece nad osobami starszymi, zmianie szkolnictwa, zadbaniu o przyrodę oraz na sztuce. Uczą się tworzenia mądrych relacji, świadomego rodzicielstwa i oduczają manipulacji mężczyznami.  (Szczegółowy program dla kobiet w innym odcinku).

Plan zajęć dla Mężczyzn:

            •          Seksualność

- Seksualność mężczyzn (co innego mogę zrobić ze swoim popędem? Czy siusiak jest najważniejszy? Kim bym był gdybym nie miał siusiaka? Filozoficzne rozprawki na temat utraty tożsamości. Zagwarantowane wsparcie psychologiczne).

- Nauka nowych rzeczy w łóżku: co to znaczy być Posuwaczem Pospolitym, jak stać się Kochankiem z otwartą głową i jak naprawdę zapamiętać rzeczy, o których się czyta).

- Jeśli Panu podobają się szpilki, zachęcany jest do ich noszenia. Tak samo z biustonoszem, gorsetem, uciskową bielizną wyszczuplającą, rajtuzami i pończochami, stringami oraz makijażem.

- Jak poradzić sobie ze zbędnym owłosieniem: poddawanie regularnym zabiegom woskowania pach, rąk, przedramion, klatki piersiowej, nóg, pleców oraz przede wszystkim okolic intymnych.

- Higiena okolic intymnych: nauka noszenia zapachowej bielizny, wkładek męskich oraz stosowania dezodorantów odświeżających.

            •          Relacje.

- Nauka relacji, rozmowy, komunikacji bez przemocy, słuchania i mówienia ze zrozumieniem, otwartości, szczerości, rozumienia, porozumienia, podejmowania wspólnych decyzji, równowagi pomiędzy kontrolowaniem własnych emocji, a ich wyrażaniem.

            •          Zdrowie.

- Dlaczego brzuch ciążowy przystoi tylko kobietom w ciąży?

- Dlaczego dbanie o swoje ciało jest ważne?

- Dlaczego codzienna pizza i piwo nie są pełnowartościowym pożywieniem?

            •          Szacunek do kobiet.

- Co oznacza obrazek w autobusie, by ustąpić miejsca kobiecie w ciąży?

- Co to oznacza być feministą? Zaznajomienie się z sytuacją kobiet w różnych krajach.

            •          Pasje.

- Dlaczego warto czymś się interesować?

- Jak przerzucić zainteresowanie meczem na coś z większymi wartościami?

- Co oznacza powiedzenie „Chleba i Igrzysk”?

            •          Rodzicielstwo.

- Co to znaczy być ojcem? Szukanie odpowiedzi na zasadnicze pytanie: dlaczego chcę mieć dziecko? Panowie, którzy odpowiadają „by coś po sobie pozostawić“ zachęcani są do pracy charytatywnej oraz zdobycia nagrody za wkład w społeczeństwo. Obiecujemy, że nagroda zawiśnie na ścianie i pozostanie tam nawet po waszej śmierci. Panowie, którzy odpowiadają  „by grać razem w piłkę na boisku“ zostaną poproszeni o całkowite zajęcie się maleństwem do czasu, aż dziecko podrośnie i będzie mogło grać, podczas gdy mama pojedzie na kilkuletnie wakacje w tropikach i będzie regularnie odwiedzać was w weekendy.

EGZAMIN

Pozytywne przejście testu daje możliwość powrotu na Ziemię.

Mężczyzna będzie mógł pokazać certyfikat nowopoznanej dziewczynie, by ta wiedziała, że on już wie jak stworzyć relację. Pozytywny wynik testu jest jednocześnie pozwoleniem na posiadanie dzieci.

Prawo posiadania dzieci dostanie ten Pan, którzy wykaże się wystarczającą wiedzą na temat:

- przekazywanych wartości – czy jego wartości rzeczywiście godne są przekazania dalej?

- czy jest obeznany w temacie aktualnego systemu, polityki, sytuacji kobiet, szczepień, zdrowia, dostępnego szkolnictwa?

- czy ma na tyle otwartą głowę, że będzie w stanie wychować dorastające dziecko na mądrego i otwartego człowieka, czy jednak ma zamiar wyrzeźbić swoją kopię?

- czy mężczyzna wie, że tworzy drugiego człowieka, który będzie dzieckiem tylko przez jakiś czas?

- czy mężczyzna jest na tyle czuły i wrażliwy, że potrafi dawać miłość temu dziecku, ale też zwierzętom i słabszym istotom, jednocześnie wspierać całym sobą matkę, z której płynie główna siła do tego dziecka?

Na mężczyzn nieprzestrzegających praw i przywilejów czekają sankcje:

  • Za oddawanie moczu w miejscu publicznym – mandat 300 zł + donacja na rzecz fundacji zajmującej się zielenią w mieście (mocznik wyżera trawę)
  • Za oddawanie moczu przy autostradzie z widoczną ścieżką moczu i samochodem na światłach awaryjnych, co może stworzyć zagrożenie na drodze – 400 zł + donacja na budowę miejskich, zadbanych i ogólnie dostępnych toalet w przestrzeniach publicznych oraz przy autostradzie
  • Za plucie, charkanie, wypluwanie flegmy oraz smarkanie na trawę w towarzystwie kobiet i/lub dzieci – 300 zł + 10 godzin pracy społecznej (Czyszczenie toalet na zapomnianych polskich dworcach PKP)
  • Za nieuzasadnione pokazanie siusiaka w miejscu publicznym (wszelcy panowie wyskakujący zza krzaków, odsłaniający płaszcz za rogiem lub onanizujący się nie prosząc o pozwolenie) – 2500 zł + 30 godzin prac społecznych (układanie kostki brukowej oraz sprzątanie miasta po defiladach, sylwestrze i pielgrzymkach)
  • Za gwałt (czyli każde użycie siusiaka bez przyzwolenia) – kastracja + donacja 100 tys zł na wybrany Dom Dziecka
  • Dla panów nie potrafiących kontrolować wytrysku – szkolenie, ćwiczenia oraz środki medyczne. Zagwarantowana grupa wsparcia.
  • Dla każdego narodzonego chłopca zakładany profil w Bazie Danych, gdzie znajdzie się jego DNA (do weryfikacji w razie jakiegokolwiek napadu, agresji czy gwałtu).
  • Za głośne puszczanie muzyki disco polo z samochodu – 1000 zł.              
  • Jeśli Pan po narodzeniu swojego dziecka stwierdzi, że to jednak nie dla niego – oprócz regularnych sankcji musi wysłać swojego zmiennika, czyli fizyczną osobę, która zastąpi go w obowiązkach. Zmiennik powinien lubić dzieci, być zabawny, dojrzały, z poczuciem humoru, najlepiej wysoki brunet, który lubi tańczyć i można z nim długo rozmawiać.

 

Aleksandra Hekert - feministka, filozofka, aktywistka i copywriterka. Autorka książki "Świadomy Seks"  www.swiadomaintymnosc.pl

Współzałożycielka fundacji wspierającej rozwój świadomości www.feedyourhead.pl

Nadaje sens swojemu życiu pomagając innym wypełniać swoje powołanie.