Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Kluczowym jest określenie rodzaju Twoich włosów. To od niego zależy dalsza pielęgnacja, dlatego jeśli masz z tym problem – zachęcamy do wizyty w gabinecie trychologicznym. Brzmi groźnie, ale to tylko pozory – trycholog to specjalista od włosów i skóry głowy. Taka konsultacja to również świetny sposób na zdiagnozowanie problemów z włosami i rozpoczęcie profesjonalnej kuracji.

Odżywka dla włosów cienkich

Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich, zazwyczaj oznacza to że są delikatne i bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Takie uszkodzenia mogą tworzyć się nawet przez ocieranie się włosów o plecy czy szalik, nie mówiąc już o próbach ich rozczesywania (a wiemy, że ten typ ma skłonności do „kołtunów”). Powinnaś stosować odżywkę regularnie 2-3 razy w tygodniu, aby je uelastycznić i tym samym ochronić przed uszkodzeniami. Uważaj jednak na ciężkie produkty i aplikowanie ich w nadmiernej ilości – niepotrzebnie obciąży włosy i sprawi że będą przyklapnięte.  Dobrym rozwiązaniem będzie odżywka zwiększająca objętość włosów.

Odżywka dla włosów grubych

Grube włosy wydają się nie być szczególnie problematyczne, ale pamiętaj że taki rodzaj wymaga bardzo porządnego nawilżenia. Niezależnie od tego, jak często myjesz włosy, wskazane jest abyś nakładała odżywkę codziennie, chociażby na same końcówki. Ważne! Odżywkę nakładaj na wilgotne włosy, to wtedy łuska włosa otwiera się i jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych.

Odżywka do włosów farbowanych

Farbowanie oraz stylizacja (szczególnie ta wykorzystująca wysoką temperaturę), klimatyzacja, czy zanieczyszczenie powietrza, to tylko niektóre z czynników, wpływających destrukcyjnie na strukturę włosa.  Otwarte pod wpływem ingerencji łuski włosa bardzo szybko tracą wilgoć, puszą się i w następstwie tego łamią. Z pomocą mogą przyjść oleje naturalne, które możesz stosować jak maskę. Możesz wybierać wśród kilkudziesięciu rodzajów – w zależności od rośliny, z którego pozyskiwany jest olej, możesz liczyć na całe spektrum działań. My polecamy olej z pestek awokado – doskonale wzmacnia włosy, bez ich obciążania.

Czasem jednak nasze eksperymenty fryzjerskie doprowadzają nas do momentu, w którym domowa pielęgnacja nie wystarczy. Całe szczęście możemy oddać się w ręce profesjonalistów i umówić się na zabieg intensywnie regenerujący strukturę włosa, jak na przykład botoks włosów.