Medycyna antiaging ma w tej chwili odpowiedzi na niemal wszystkie problemy skóry. Jednak nadal jest w niej miejsce na nowe, ulepszone rozwiązania dla tych którzy szukają nie tylko szybkich i skutecznych zabiegów, ale także takich, po których wrócą do codzienności bez długiej rekonwalescencji.

Wszystkim, którzy oczekują spektakularnych zmian w wyglądzie twarzy i błyskawicznego odmłodzenia skóry, ale myślą jedynie o cofnięciu czasu a nie zmianach w rysach twarzy, polecam uwadze nasz nowy zabieg AccuTite marki Inmode – mówi Krzysztof Makarski, inżynier biomedyczny, wiceprezes firmy Shar-Pol.

Dla kogo przeznaczony jest nowy zabieg?

– AccuTite Inmode (Injectionable RF skin tightening) jest nowatorską procedurą małoinwazyjnego liftingu twarzy i szyi dla osób powyżej 40 roku życia. Wypełnia lukę pomiędzy zabiegami frakcyjnymi, a chirurgicznymi zabiegami liftingu.

Jakie problemy skóry rozwiązuje ta technologia?

– Stanowi alternatywę dla wypełniaczy przy konturowaniu i wygładzaniu dolnej części twarzy. Można go stosować na wszystkich obszarach twarzy i szyi. Zabieg jest bardzo precyzyjny, co pozwala na dokładną korekcję podbródka, fałdów nosowo-wargowych i łuków brwiowych. Wygładzając pomarszczoną i zmęczoną skórę powiek poprawia wygląd oczu.

Jak wygląda zabieg?

– Można go porównać do technik podawania wypełniaczy. Pod skórę wstrzykiwane są, obrazowo mówiąc, porcje prądu RF (iniekcyjny RF). Aplikator składa się z wkłuwanej pod skórę cienkiej kaniuli oraz zewnętrznej elektrody przesuwającej się po powierzchni skóry. Kaniula podskórna ma rozmiar igły stosowanej przez lekarzy do aplikacji wypełniaczy. Dzięki takiej konstrukcji, prąd RF przepływa dokładnie pomiędzy kaniulą podskórną i elektrodą zewnętrzną, powodując jednorodne podgrzanie całej tkanki pomiędzy nimi. Temperatura wokół kaniuli oraz na powierzchni skóry jest stale kontrolowana i automatycznie utrzymywana na wybranej przez lekarza wartości. Technika ta umożliwia zwiększenie napięcia skóry, przebudowę kolagenu oraz, o ile zachodzi taka potrzeba, lipolizę tkanki tłuszczowej czyli miejscowe wyszczuplanie różnych części twarzy na przykład podbródka i poduszek tłuszczowych w okolicach oczu.

Jak długo przebiega rekonwalescencja?

– Zazwyczaj już po dwóch dniach można wrócić do normalnych zajęć.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

– Tak, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Czy AccuTite jest skuteczny, a efekty długotrwałe?

– Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i poprawia się do 6 miesięcy od momentu jego wykonania. Ten czas potrzebny jest na przebudowę kolagenu.

Czy można powiedzieć, że zabieg jest alternatywą dla chirurgii plastycznej?

– Na pewno jest uzupełnieniem zabiegów chirurgii plastycznej. W niektórych przypadkach, jak np. plastyki powiek czy usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów podbródka może być alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Czy AccuTite łączy się z innymi zabiegami?

– Tak. Problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci są zwykle złożone i wymagają kompleksowego podejścia. Ponieważ AccuTite oddziałuje na głębsze warstwy skóry i tkankę podskórną, naturalnym połączeniem jest równoczesne wykonanie odpowiedniego zabiegu frakcyjnego, np. Fraktora, poprawiającego powierzchnię skóry.