Odmładzający makijaż: użyj rozświetlającego podkładu 

Najważniejsza w makijażu jest oczywiście cera. Oprócz rzeczy oczywistych, które znacznie poprawiają jej wygląd, jak regularne złuszczanie naskórka czy nakładanie kremu nawilżającego pod makijaż (lekki krem nawilżający sprawdzi się o wiele lepiej niż niejedna baza!) warto przyjrzeć się swojemu fluidowi. Czy aby nie jest przesadnie matujący, a może zastyga i tworzy „maskę”? Aby nadać twarzy młodzieńczego glow najlepiej jest stosować podkłady rozświetlające, które zawierają drobinki odbijające światło - optycznie wygładzą zmarszczki i wyrównają koloryt cery. Jeśli obawiasz się świecenia, nałóż transparentny puder w newralgicznych miejscach takich jak czoło, broda i nos. 

Odmładzający makijaż: zaprzyjaźnij się z korektorem

Korektor nie służy tylko do zakrywania niedoskonałości - takim, który jest o ton jaśniejszy od podkładu możesz rewelacyjnie „wyrzeźbić” i rozświetlić cerę. Lekki korektor nałóż pod oczy i dokładnie rozprowadź „po trójkącie” prawie do płatków nosa. Zaakcentuj nim też brodę, łuk kupidyna i środek czoła pomiędzy brwiami. Korektor powinien być bardzo dokładnie zblendowany z podkładem, tak aby na skórze nie powstały jasne „placki”. W tym celu użyj specjalnej, zwilżonej gąbeczki lub... swoich palców - ciepło ciała sprawi, że kosmetyk szybciej „wtopi się” w skórę. To odświeży cerę! 

Zobacz też: 7 błędów, które ZAWSZE popełniasz, gdy nakładasz tusz do rzęs. Robi to większość z nas

Odmładzający makijaż: bez różu ani rusz

Przez chwilę wyparty przez bronzery i produkty do konturowania, róż to nasz największy sprzymierzeniec! Zarumienione policzki kojarzą się z dziewczęcością, dlatego w żadnym wypadku nie powinny go unikać te z Was, które chcą makijażem odjąć sobie kilka lat, albo po prostu wyglądać świeżo i zdrowo. Róż nakładamy „na uśmiechu”, czyli na jabłuszkach tworzących się na policzkach podczas uśmiechania się i rozcieramy po kości policzkowej. Dzięki temu uzyskamy efekt rozświetlenia i ”ożywienia” kolorytu skóry. Bardzo naturalnie na skórze prezentują się róże w płynie, które również warto nakładać za pomocą zwilżonej gąbeczki do makijażu. 

Odmładzający makijaż: „kocie” oko 

Aby odjąć sobie kilka lat makijażem oka, należy optycznie podnieść jego zewnętrzny kącik. Opadająca powieka i tzw. smutny kącik to częste następstwa utraty jędrności skóry, która niestety spotyka nas wraz z upływającym czasem. Prosty trik, który „uniesie” kącik, to po prostu... wyznaczenie go od nowa. Rysując kreskę na górnej powiece nie prowadź kredki do samego kącika, tylko odrobinę wyżej. To samo zrób tuszując rzęsy - nie maluj tych kilku włosków w samym kąciku.