Horoskop Inków składa się z 12 znaków. Aby ustalić znak, spod jakiego dana osoba pochodzi, niezbędna jest znajomość dnia i miesiąca urodzenia. Sprawdź, jakim jesteś znakiem.
 

Słoneczny Ptak – 22.01–19.02
Gołąb – 20.02–20.03
Sęp – 21.03–20.04
Indyk – 21.04–21.05
Papuga – 22.05–21.06
Przepiórka – 22.06–22.07
Albatros – 23.07–22.08
Tukan – 23.08–22.09
Koliber – 23.09–22.10
Jastrząb – 23.10–22.11
Sokół – 23.11–21.12
Sowa – 22.12–21.01

SŁONECZNY PTAK
Jest namiętny i kreatywny. Seks traktuje jak przygodę – musi być ciekawie, wesoło i ze szczyptą pikanterii. Podopiecznym Słonecznego Ptaka nigdy nie brakuje świeżych pomysłów na urozmaicenie życia erotycznego: przebieranki, nowinki, a w razie potrzeby wspólna lektura poradników seksualnych. Osoby spod tego znaku mogą stać się odkrywcami nowych technik lub ciekawych pozycji, jeśli znajdą kogoś, kto podzieli ich zainteresowania. Aby były naprawdę szczęśliwe, potrzebują wiele wolności i zaufania ze strony partnera. Mają niezależny i silny charakter, przez co budzą często kontrowersje w swoim otoczeniu. Kto jednak podda się ich woli, ten w łóżku już nigdy nie będzie się nudził. W miłości Słoneczny Ptak szuka i irytuje. Ustatkuje się dopiero w dojrzałym wieku. Do tego czasu urodzeni w tym znaku zaliczą wiele erotycznych przygód, które mogą nawet narazić ich na rodzinne nieporozumienia.

GOŁĄB     
Delikatny i elegancki. Jego podopieczni obdarzeni są niezwykłą intuicją, dzięki której potrafią odkryć, czego drugiej osobie potrzeba do szczęścia. Nie muszą zadawać pytań, aby wiedzieć, gdzie i jak mocno całować. To mistrzowie długich gier erotycznych. Czasem jednak nie wierzą w swoje siły lub są zbyt nieśmiali, aby mogli odważyć się na realizację swoich fantazji, które często związane są ze sztuką. Gołębie w sypialni tworzą niezwykłą atmosferę, dbają o piękny wystrój, wybierają zmysłowe zapachy i wprawiające w nastrój kolory. Mają dobry gust i potrafią stworzyć wokół siebie wyjątkowy klimat. W miłości pragną odnaleźć bratnią duszę, a czasem przez wiele lat w skrytości ich serce trawi tęsknota za wyśnioną osobą. Mimo przeciwieństw i niepowodzeń nigdy się nie załamują, a ich miłosne starania w końcu uwieńczone zostają sukcesem.

SĘP    
Wymagający z ciebie partner. W seksie domagasz się uwagi i wielkiej namiętności. Stawiasz sobie i kochankowi wysokie wymagania. Sęp nie czeka, aż ktoś zwróci na niego uwagę, ale sam atakuje, flirtuje i prawie zawsze stawia na swoim. Urodzeni pod tym znakiem zawsze chcą być najlepsi, przez co często niepotrzebnie wpadają w miłosne kłopoty. Z tego powodu grożą im kompleksy, a panie spod tego znaku niepotrzebnie martwią się o wygląd. Choć przyciągają płeć przeciwną jak magnes, to w głębi duszy czasem czują się bardzo samotni, bo stale kontrolują swoje erotyczne zachowanie. Gdy Sęp zrozumie, że łóżko to nie wyścigi, staje się wspaniałym i uważnym partnerem. Kocha szczerze, ale jego erotyczna namiętność szybko wygasa, dlatego łatwo ulega on pokusom. Osoby z nim związane powinny dbać, aby do sypialni nie wkradła się rutyna.

PAPUGA     
Optymistyczna i odważna. W życiu i w miłości lubi wesołe towarzystwo, dobrą zabawę. Zobowiązania trochę przerażają niektóre Papugi. Interesują je za to wszelkie nowinki i erotyczne zabawki, nie wstydzą się wejść do sex-shopu lub zapisać na warsztaty tańca na rurze. Kto od seksu woli mecz lub seriale, nie wytrzyma przy Papudze zbyt długo. Osoby spod tego znaku są bystre, mają dobrą pamięć do tego, co kto w łóżku lubi. Choć nie starają się o dyplom najlepszych kochanków, to śmiało mogłyby go dostać. Ludzie, którymi opiekuje się Papuga, przez całe życie chętnie podróżują i zdobywają coraz to nowe wiadomości, także z dziedziny erotyki. Kiedy w ich związku zaczyna brakować pasjonujących wydarzeń, mogą popaść w depresję. Powinni dbać o swoje życie seksualne, aby nie poczuć stagnacji i nudy. Bywają, niestety, bardzo niestali i zamiast docenić swojego partnera, wciąż szukają nowych romantycznych wrażeń.

INDYK     
To dobry i stateczny partner. Podopieczni Indyka w łóżku są cierpliwi, uważni i zawsze czują się odpowiedzialni za drugą osobę. Cudze zadowolenie i spełnienie potrafią postawić ponad własne korzyści. Mają też poczucie humoru i dar opowiadania pikantnych historii, który często wykorzystują w sypialni. Układają erotyczne historie, które mogłyby być scenariuszem do filmu o Casanovie, a nawet piszą wiersze. Potrafią uwieść każdego słowami i przekonać, że właśnie z nimi powinien natychmiast iść do łóżka! W miłości aktywnie szukają odpowiedniej osoby i szybko tracą zainteresowanie tymi kochankami, którzy nie przypadli im go gustu. Buszują w internecie i są gwiazdami na portalach randkowych. Mają wielkie powodzenie w miłości, bo umieją cieszyć się każdą dobrą, wspólnie spędzoną chwilą. Gdy się zakochają, potrafią latami zabiegać o czyjeś względy. W starszym wieku mają skłonność do fantazjowania na temat swoich erotycznych podbojów.

PRZEPIÓRKA     
To uroczy partner, z którym każdy flirt to niezwykła intelektualna przygoda. Podopieczni Przepiórki pragną żyć w pięknym i eleganckim świecie, z dala od kłopotów i niepokoju. Cenią przyjemności, mają dobry gust i talent artystyczny. Nawet ich seks jest wyrafinowany. Blask świec, jedwabna pościel i odpowiednia muzyka to dla nich niezbędne elementy romantycznego wieczoru. Dlatego ten, kto pragnie eksplozji namiętności i tarzania się na sianie, powinien unikać seksu z Przepiórką. Marzy ona bowiem o stałym związku i szuka kogoś, przy kim mogłaby rozwijać swój erotyczny kunszt. Jest wierna i ostrożna, stara się unikać dwuznacznych sytuacji, a w razie kłopotów chętnie ucieka się do swoich zdolności dyplomatycznych. Doskonale potrafi  odgadnąć intencje innych ludzi, dlatego bardzo trudno jest ją oszukać.

ALBATROS     
Jest wyrozumiały i opiekuńczy. Zwraca uwagę swoją pogodą ducha i przyciąga płeć przeciwną wielkim urokiem osobistym, czego sam może być nieświadomy. Pragnie, aby jego życie erotyczne było pełne niezwykłych przygód i tajemniczych romansów, ale bałby się te fantazje zrealizować! Miewa kompleksy, z których powodu marnuje wspaniałe miłosne okazje. W sypialni ceni sobie wierność i bezpieczeństwo. Za młodu flirtuje, ale gdy spotka właściwą osobę, gotowy jest zmienić całe swoje życie. Aby był szczęśliwy, trzeba go chwalić i zachęcać do rozwijania erotycznej kreatywności. Sam może nie odkryć, czego druga osoba potrzebuje do szczęścia, dlatego lepiej nie czekać, tylko wskazać mu właściwy kierunek. Opieka Albatrosa sprawia, że przedstawiciele tego znaku długo zachowują młodzieńczy wygląd, dobrą kondycję i urodę.

TUKAN     
Spokojny i cierpliwy z niego partner. W miłości, tak jak w życiu, chce zbudować coś stabilnego. Jest praktyczny i nawet w łóżku stosuje się do informacji, jakie znalazł w podręcznikach lub usłyszał od ekspertów. Gdy nauczy się słuchać swojej intuicji i szeptów wybranka, w jego życiu erotycznym zacznie się nowy rozdział. W młodości Tukany bywają jednak nieostrożne, obiecują zbyt wiele i wikłają się w skandalizujące romanse. Grożą im plotki, dlatego swoje spostrzeżenia i wspomnienia powinny zatrzymywać dla siebie. Z powodu szczerości i dociekliwości mogą narazić się na gniew byłych kochanków. W starszym wieku powinni także uważać na słowa, bo ich krytyczne uwagi na temat wyglądu partnera mogą stać się powodem znacznego ochłodzenia temperatury w sypialni.

KOLIBER     
Osoby spod tego znaku potrafią cieszyć się seksem i miłością. Są pełne uroku osobistego, beztroskie i towarzyskie. Seks traktują z lekkością i naturalnością, która doprowadza je do mistrzostwa w tej dziedzinie życia. Dla każdego mają komplement i zawsze znajdą coś optymistycznego. Mają wielkie powodzenie w miłości. Potrafią flirtować, romansować, utrzymywać kilka związków naraz, a przy tym nie złamać nikomu serca. W miłości są romantyczne. Jeśli się kimś zainteresują, to wytrwale zdobywają jego względy. Piszą wiersze, przysyłają kwiaty. Kobieta Koliber uwodzi mężczyzn subtelnie. Każdy chętnie otwiera przed nią drzwi do sypialni, ale ona jest wybredna. Ten, kogo wybierze, czuje się wyróżniony.

JASTRZĄB 
Trudny i zazdrosny partner. Domaga się pełnej uwagi i w łóżku całkowicie koncentruje się na osiągnięciu jak największej rozkoszy. Seks bardzo go interesuje i Jastrząb nie wstydzi się o nim rozmawiać. Chętnie korzysta z gadżetów i zabawek erotycznych, nie jest wstydliwy ani pruderyjny. Ma silną intuicję, szybko odkrywa, o czym w sypialni marzą inni, ale wstydzą się powiedzieć. Chętnie im w tym pomoże. Jego niezwykła cierpliwość i namiętność sprawiają, że staje się mistrzem w łóżkowych igraszkach. Łatwo dla niego kompletnie stracić głowę. Jednak jego ciemną stroną jest zazdrość, która może sprawić, że stanie się złośliwy, a nawet zacznie manipulować uczuciami innych ludzi. Pragnie mieć partnera na własność, a w obronie swojej rodziny może stać się nawet nieobliczalny i niebezpieczny. Odrzucony Jastrząb zamyka się w sobie i długie lata rozmyśla, jakie były prawdziwe przyczyny miłosnego niepowodzenia.

SOKÓŁ     
To wspaniały partner, który nie przejmuje się żadnymi porażkami i z optymizmem patrzy w przyszłość. Do późnej starości zachowuje doskonałą kondycję i seksualną sprawność, bo bardzo dba o zdrowie i urodę. W łóżku jest niezwykle pomysłowy. Stara się, aby wybranek świata poza nim nie widział. Swoje potrzeby chce realizować natychmiast. Gdy pragnie szaleć, robi to bez względu na porę dnia. Ryzyko często go podnieca, a myśl o seksie w nietypowych miejscach przyprawia o dreszczyk. Nie przejmuje się przy tym zbytnio konwenansami i zwykle otwarcie prosi partnera o to, czego pragnie. Uczucia Sokołów są niezwykle gorące i chociaż wydają się one odważne, to w głębi duszy boją się samotności i odrzucenia. Bywają zazdrosne, a gdy odkryją zdradę, stają się nawet porywcze. Choć łatwo się denerwują, to nie potrafią zbyt długo się gniewać i nigdy nie urządzają partnerowi cichych dni.

SOWA     
Cicha i skromna, potrzebuje czasu, żeby otworzyć się w sypialni. Podopieczni tego znaku mają refleksyjną naturę, bywają nieśmiali i dlatego mogą sprawiać wrażenie, że nie interesują się seksem. Nie jest to jednak prawda, bo gdy spotkają właściwą osobę, zmieniają się nie do poznania. Tryskają wigorem, energią i pomysłowością. Odkrywają tajniki wschodnich masaży, komponują erotyczne olejki, zgłębiają arkana Kamasutry. Dbają o atmosferę i są bardzo dyskretne. Nigdy nie pozwolą sobie na skandal, choć miewają tajemnicze i skrywane romanse. Seks z nimi to niesamowita przygoda i podróż do innego, niezwykłego świata. Sowy mają wyjątkową intuicję, a nawet dar przewidywania przyszłości. Związek jest dla nich zawsze źródłem siły i wsparcia, choć nie brakuje w ich życiu pokusy do niezobowiązujących erotycznych przygód.

Miłosława Krogulska