Rytuał 13 świec to jeden z rytuałów magii praktycznej, który odprawia się od wieków. Dla naszych przodków największego znaczenia nabierał w równonoc jesienną. Święto równonocy jesiennej, znane także pod nazwą Mabon było jednym z czterech Sabatów Mniejszych. Za dnia i po zmroku celebrowało się zakończenie zbiorów i odczyniano rytuały, które miały pozwolić przetrwać zimę i ochronić plony na przykład przed strawieniem przez pożar. Obecnie jego znaczenie nieco się zmieniło...

Rytuał 13 świec - czym jest, co jest do niego potrzebne i co dzięki niemu można uzyskać?

Dziś rytuał 13 świec wykorzystuje się jako zaklęcie ochronne - można odprawić go w dowolnej intencji. Jego efektem ma być ochrona obiektu lub rzeczy przed złem, negatywnymi wibracjami, czy zniszczeniem.

Do przeprowadzenia rytuału 13 świec potrzebujesz:

  • 12 białych świec 
  • 1 świeca woskowa (niekoniecznie biała)
  • olejek aloesowy lub z drzewa sandałowego
  • duże lustro

Jak przeprowadzić rytuał 13 świec?

Lustro postaw na stole lub wykorzystaj takie, które zawieszone jest na ścianie (musisz jednak mieć możliwość postawienia przed nim świecy). Wszystkie świece posmaruj olejkiem. Świecą woskową dotknij kolejno siedmiu czakr zaczynając od koronnej (czubek głowy). Następnie przejdź do czakry trzeciego oka (miejsce między brwiami u nasady nosa) i kolejno do czakry gardła (krtań), czakry serca (serce), czakry splotu słonecznego (okolice pępka), czakry seksualnej (nad spojeniem łonowym), czakry podstawy (kość ogonowa). Na koniec dotknij nią stóp. Świecę ustaw naprzeciwko lustra i rozpal. Pozostałe ustaw wokół tej woskowej i unieś dłonie. Myśl o swojej intencji, np. rzeczy lub osobie, którą chcesz ochronić. Wyobraź sobie, że ona trawiona przez nieparzący płomień. Po siedmiu minutach zgaś świecę woskową i schowaj w bezpiecznym miejscu. Pozostałym zaś pozwól się wypalić do końca.