Jakie objawy świadczą o tym, że się starzejemy?

Ciężko wyłapać moment, kiedy jasno stwierdzimy, że się starzejemy. Każdy z nas stara się odwrócić uwagę od tego momentu w życiu. Chcemy czuć się młodo i robimy wszystko, żeby tak było. Jednak z wiekiem nasz organizm wysyła pierwsze sygnały starzenia się

Na zlecenie portalu Future You przeprowadzono badanie, na podstawie którego stworzono listę objawów, świadczących o tym, że się starzejemy. Z badań wynika, że takie niepozorne objawy jak: zapominanie o imionach, zasypianie przed telewizorem, pogorszenie kondycji fizycznej. Aż 47 proc. osób biorących w badaniu stwierdziło, że najbardziej martwią się tym, że wraz z wiekiem będą tracić pamięć, natomiast 29 proc. obawia się, że starzenie się będzie miało wpływa na ich kondycję fizyczną. Wśród ankietowanych, co piąta osoba boi się, czy wraz z wiekiem zachowa swój wygląda.

Jak staramy się cofnąć czas?

Prawie połowa badanych stwierdziła, że czuje się młodziej, niż wskazuje na to ich wiek. Znaczna większość przyznała również, że wprowadziła wiele zmian w stylu życia, żeby zwiększyć jego długość. Jak staramy się cofnąć czas? Najczęściej zmieniamy nasz sposób odżywiania, zaczynamy używać zdrowych przypraw do przyrządzania potraw, uprawiamy nowe sporty i porzucamy nawyki palenia i picia. Najczęściej nowe nawyki wprowadzamy w okolicy 40. tych urodzin, licząc, że pomogą nam zatrzymać czas.

28 proc. osób przyznało, że starzenie się nie jest takie złe, jak im się początkowo wydawało.

Zobaczcie w galerii 15 objawów, które świadczą o tym, że się starzejemy. Zgadzacie się?