Czym jest trądzikowa mapa twarzy?

Trądzik – zwłaszcza ten dorosły – w wielu przypadkach jest łączony z zaburzeniami hormonalnymi lub stresem. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Przyczyn wyprysków może być znacznie więcej, a według dermatologów, obszar ich występowania może sporo powiedzieć o tym, co dzieje się w naszym organizmie. Diagnostyka w oparciu o mapowanie twarzy to metoda stosowana przez wielu specjalistów. Jej autorem jest doktor Michael Shapiro, który jest założycielem i dyrektorem kliniki Vanguard Dermatology.

- Mapowanie twarzy może być kluczem do rozwiązania wszystkich problemów skóry i narzędziem, które pomoże uporać się też z tymi ukrytymi, często poważniejszymi kłopotami – wyjaśnia specjalista.

Na czym polega mapowanie twarzy?

Metoda ta wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej i skupia się na ocenie oraz obserwacji zmienionych chorobowo obszarów twarzy. Według niej, lokalizacja wyprysków determinuje spektrum problemów zdrowotnych, z jakimi możemy mieć do czynienia i znaleźć ukryte przyczyny niedoskonałości, które często wiążą się z poważniejszymi schorzeniami. Mapowanie twarzy pomaga określić niedobory składników odżywczych lub nadmiar określonej grupy produktów w diecie, niezdrowe nawyki, a także stwierdzić niewydolność lub nieprawidłowe funkcjonowanie ważnych organów. Co mówi o zdrowiu trądzik w różnych częściach twarzy? Odpowiedź w galerii!