Najwybitniejsi szefowie kuchni największych polskich miast (i nie tylko) zapraszają na 5-daniowe doświadczenie kulinarne w wyjątkowej festiwalowej cenie - 139 złotych. Od 17 listopada do 5 grudnia trwać będzie festiwal #NowyFineDining, którego mamy przyjemność być patronatem. Poznajcie szczegóły!

#NowyFineDining: kiedy, które restauracje biorą udział i jak zarezerwować stolik?

Polski fine dining odradza się w nowej postaci, a wraz z nim powraca najważniejsze wydarzenie sezonu - #NowyFineDining. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest nowej tożsamości i próbie zdefiniowania najwyższej próby kulinariów w Polsce. Po raz pierwszy w Festiwalu wezmą udział też restauracje, które najwyższy poziom restauracyjny i kulinarny reprezentują w bardziej codziennym wydaniu. 

Pandemia spowodowała zerwanie z trendami, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej stanowiły prawdziwą sensację. Pod wpływem zachodzących zmian szefowie kuchni i restauracje zaczęli poszukiwać nowej tożsamości i nowego miejsca na mapie kulinarnej i restauracyjnej, dokonując m.in. rekonstrukcji menu.

Laboratoryjne modyfikacje ustąpiły miejsca fascynacji prostymi, naturalnymi składnikami najwyższej jakości. Do głosu dochodzi gotowanie zgodne z terroir i holistyczne spojrzenie na składniki. Przemiana zachodzi głównie w sferze produktów. Przestają liczyć się tylko najdroższe elementy. Fine dining dostosowuje do otoczenia ekonomicznego i obostrzeń, ale dynamicznie wróci do czasów rezerwacji stolika z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – zaznacza Jacek Krawczyk, prezes Bocuse d’Or Poland.

 

Podczas Festiwalu #NowyFineDining macie możliwość odkrycia najbardziej renomowanych restauracji typu fine dining z Krakowa, Łodzi, Poznania, Śląska, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia i ich najbliższych okolic. W Festiwalu biorą udział zarówno restauracje postrzegane jako ekskluzywne, jak i te wybitne, choć postrzegane jako codzienne.

W samej Warszawie Goście mają do wyboru ponad 20 restauracji. Wśród nich znazały się m.in. inAzia, N31 by Robert Sowa, Belvedere Łazienki Królewskie, Elixir by Dom Wódki, czy Rest. Baczewskich. Podczas Festiwalu zadebiutują m.in. stołeczne Gardens by Fort, Ceviche Bar, Klonn, czy Stara Wozownia w Pałacu Mała Wieś. 

Nowy Fine Dining to przede wszystkim autorskie receptury, momenty i slowfoodowa celebracja. Na Fine Dining nie składają się tylko dania na talerzu, ale również przeżycia towarzyszące. Wszystko jest ze sobą spójne, tworząc integralne doświadczenie. To ukoronowanie pracy każdego Szefa Kuchni, ponieważ serwuje Gościom to, co ma najlepsze do zaoferowania – wyjaśnia Milena Kaszuba-Janus z „Nowości Gastronomicznych”.

 

Zobacz także:

Najwybitniejsi Szefowie Kuchni z topowych polskich restauracji zaserwują Gościom autorskie 5-daniowe menu spoza karty, w specjalnej festiwalowej cenie 139 zł (z Visa 30 zł rabatu*). Każdy z nich nada swojej twórczości kulinarnej niepowtarzalny, artystyczny wyraz. Do każdego posiłku Goście otrzymają festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic Water.

Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział nawet 15 tysięcy Gości, dlatego rezerwacji warto dokonać już dziś. Wszystkie propozycje festiwalowych restauracji oraz ich menu znajdziecie na stronie internetowej Festiwalu.

Rezerwujcie kulinarne doświadczenia już teraz na: FineDiningWeek.pl

Wybór restauracji spośród tak znamienitych jest arcytrudny!

*Partnerem transakcyjnym festiwalu jest marka Visa, dzięki której Goście skorzystają z rabatu o wysokości 30 zł.