Na czym polega związek w stylu LAT?

Niekiedy bywa tak, że osoby będące w związku czują się mocno ograniczone i zależne od partnera. Często też w związek wkrada się rutyna. Jak jej uniknąć?odpowiedzią jest nowy typ związku - Live Apart Together. Polega na przebywaniu w bliskiej relacji, nawet małżeńskiej, ale mieszkaniu pod różnymi adresami.  Dla wielu osób to idealne rozwiązanie: być w związku, ale jednocześnie zachować niezależność.

Kto decyduje się na związek w stylu LAT?

Związek w stylu Live Apart Together jest dość nietypowy, ale jest alternatywą dla tradycyjnego związku. Osoby, które żyją w związku LAT pochodzą ze wszystkich grup społecznych i są w różnym wieku. Na ten model relacji decydują się często indywidualiści, osoby silne i prowadzące aktywne życie. Czasami wybór takiego związku zależny też jest od sytuacji związanej na przykład z miejscem zamieszkania lub też z sytuacją finansową. Living Apart Together jest idealny dla par ze sporym doświadczeniem życiowym, ale też mieszkających bardzo daleko od siebie.

Decydując się na związek w stylu LAT trzeba mieć duże zaufanie do partnera, ponieważ jeśli w związku brakuje wystarczająco dużego zaufania pojawiają się problemy i nastają kryzysy, ze względu chociażby na brak stabilności i wystarczająco dużej bliskości.

Jak wygląda związek LAT?

Osoby żyjące w związku Live Apart Together zazwyczaj widują się codziennie i deklarują wysoki poziom intymności w związku i poczucie silnego zaangażowania. Pary, które decydują się na związek LAT mocno skupiają się na sobie, swojej karierze, pasjach i rodzinie.

Jednak to jak będzie wyglądał związek Live Apart Together zależy od podejścia obojga partnerów, od tego na co pozwalają sobie w związku i na co stawiają.