IKEA 2019 co nowego?

W poprzednich edycjach katalogu IKEA zawsze prezentowała inspirujące aranżacje wnętrz w podziale na funkcje, np. sypialnię czy kuchnię. W tym roku koncepcja została zmieniona – pojawiły się aranżacje całych domów. Przestrzenie zostały zaprojektowane, uwzględniając potrzeby ludzi, którzy mogliby w nich zamieszkać, są pełne konkretnych pomysłów oraz opierają się na wnioskach i obserwacjach Raportu IKEA Życie w domu. Ponieważ w wielu domach toczą się potyczki między zwolennikami minimalizmu i miłośnikami „artystycznego” nieładu, nowy Katalog IKEA jest pełen pomysłów na pogodzenie potrzeb wszystkich domowników.

W tym roku koncentrujemy się na życiu w domu ze wszystkim, co się z tym wiąże: radościami, codziennymi wyzwaniami, ale i niekiedy napięciami. Wierzymy, że poprzez umiejętne zrównoważenie przestrzeni „ja” i „my”, wykorzystanie odpowiednich produktów i sprytnych rozwiązań można sprawić, by codzienne życie w domu stało się lepsze.,  mówi Filip Fiedorow, Dyrektor marketingu IKEA Retail w Polsce.

Jak wygląda katalog IKEA 2019?

Już jesienią do sklepów IKEA zawitają oryginalne serie FÖREMÅL czy SAMMANHANG, a wiosną i latem 2019 roku swoją premierę będzie miała miedzy innymi kolekcja ART EVENT oraz FREKVENS. Wyjątkowym podziękowaniem IKEA za 75 lat wspólnego życia w domu będzie seria produktów vintage o ponadczasowym wzornictwie - GRATULERA (genialna!). Z okazji jubileuszu do asortymentu powróci kilka ikon stylu z lat 1950-1960, 1970-1980 oraz 1990-2000. Kilka tygodni temu pojawiła się premierowo okładka katalogu IKEA, a cały katalog najpierw swoją premierę miał w Stanach Zjednoczonych. Główne motywy? Przytulność, pastelowe barwy, artystyczny nieład, ale też spora dawka skandynawskiego minimalizmu, który ta szwedzka marka lansuje od lat. 

IKEA katalog 2019: nowości

Jedną z najbardziej oczekiwanych przez nas nowości jest seria produktów GRATULERA, która powstała w hołdzie stylowi vintage. Inspirowane dizajnem lat 50-60. 70. i 80. oraz 90.-2000. To kolekcje, które wskrzeszają dawne pomysły projektantów, tak lubiane przez klientów. Jednym słowem wracają stare hity w odświeżonej odsłonie. Pamiętacie pierwszą sofę KLIPPAN lub czerwone krzesło BJURÅN? Poszczególne edycje kolekcji GRATULERA, które trafią do sklepów w trzech różnych terminach, nawiązują do najlepszych wspomnień związanych z IKEA. Nie możemy się doczekać!

IKEA katalog 2019 gdzie dostać?

Najpierw katalogi do swoich skrzynek pocztowych otrzymują członkowie klubu IKEA Family. Sporo jest też bezpłatnych egzemplarzy przy kasach w różnych sklepach IKEA w całej Polsce. Darmowe magazyny są dystrybuowane przez szwedzkiego giganta wśród osób mieszkających w pobliżu sklepów IKEA, katalog IKEA 2019 można też pobrać online na smartfona. My mamy już swój egzemplarz i musimy przyznać, że jesteśmy oczarowane!