BIO-EXPANDER REGENYAL LABORATORY

 Instytut Technologii Urody, ul. Bereżyńska 26, Warszawa, tel. (22) 490 41 33, www.technologia-urody.pl

– Wypełniacz Bio-expander umożliwia wykonanie zabiegu biowolumetrii – twierdzi dr Iwona Krędzielak- Manikowska, lekarz medycyny estetycznej z Instytutu Technologii Urody, po roku wykonywania zabiegów z jego użyciem. – Co go wyróżnia? Pacjent już w dniu zabiegu uzyskuje stuprocentowy efekt końcowy, bez czekania, aż kwas się „wbuduje”. Jeśli oczekuje się spektakularnego efektu, lekarz może od razu dołożyć kolejna strzykawkę preparatu – twierdzi dr Manikowska. – Moim zdaniem ten preparat jest najbardziej naturalny w modelowaniu skroni. A to miejsce problematyczne. Zapadnięte skronie optycznie dodają lat. Pacjenci z satysfakcja podkreślają naturalne efekty korekcji, bez efektów ubocznych i bólu w trakcie zabiegu.

JUVÉDERM VOLUMA

SkinClinic, Med & Beauty, ul. Żaryna 7, Warszawa, tel. (22) 407 27 72, www.skinclinic.pl

Ładne kontury, uwypuklenia ponad policzkami oraz wyraźną linią żuchwy tworzą „trójkąt piękna”. – Cechy te nadają twarzy młody, atrakcyjny wygląd. Choć zanikają z wiekiem, można je przywrócić dzięki liftingowi wolumetrycznemu z preparatem Juvéderm Voluma – twierdzi Katarzyna Chwedoruk, ekspert terapii estetycznych warszawskich klinik SkinClinic Med & Beauty. Usieciowany kwas hialuronowy, o odpowiedniej gęstości, z dawką znieczulającej lidokainy, podawany jest za pomocą kaniuli lub igły. Wystarczy kilka wkłuć, by w bardzo plastyczny sposób przywrócić skórze gęstość i objętość w miejscach, w których ja straciła, np. w wyniku ostrej diety. Już po jednym zabiegu można zauważyć pełniejsze, bardziej harmonijne kontury, a twarz zyskuje zdecydowanie odświeżony wygląd.

STYLAGE Z UŻYCIEM TECHNIKI LATEROFACIAL

adresy autoryzowanych gabinetów pracujących na preparatach StylAge znajdziesz na stronie www.stylage.pl

Większość kobiet skupia całą swoją uwagę jedynie na dbaniu o cerę, co w konsekwencji prowadzi do widocznego kontrastu miedzy młodo wyglądającą skórą twarzy a wyraźnie starszą skórą szyi. Co z tym zrobić? Słynna francuska dermatolożka, dr Sandrine Sebban proponuje po trzydziestce regularne wykonywanie mezoterapii. Używa do tego kwasu hialuronowego połączonego z antyoksydantami w takich preparatach, jak StylAge Hydro lub StylAge HydroMax. Dla pacjentek po czterdziestce, którym na głębokie utrwalone zmarszczki sama mezoterapia nie wystarczy, dr Sandrine Sebban opracowała autorską technikę podania kwasu hialuronowego z kąta żuchwy, tzw. laterofacial. Podanie kwasu kaniula wymaga tylko jednego wkłucia. Preparat rozprowadzany jest pod odpowiednim kątem i działa wielokierunkowo – wypełnia zmarszczki, nawilża skórę, pobudza komórki do produkcji kolagenu, w efekcie końcowym „podnosi” zwiotczałą skórę szyi.

RADIESSE

Klinika Pielęgnacji Urody Amaya, ul. Dzielna 21 lok. 16, Warszawa, tel. (22) 241 13 88, www.pielegnacjaurody.pl

– Radiesse to jedyny alternatywny wypełniacz dla kwasu hialuronowego. To zawiesina hydroksyapatytu wapnia (CaHA) w żelu celulozowym – tłumaczy dr Ewa Rybicka, certy kowany lekarz medycyny estetycznej. W tej formie ten znany od 25 lat w implantologii dentystycznej i ortopedycznej preparat przeznaczony jest do wypełniania tkanek. Świetny dla alergików, ponieważ nie odnotowano alergii na ten środek. Preaparat Radiesse sprawdza się przy wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych i powiększaniu policzków. Sporą zaletą tego wypełniacza, poza natychmiastowym efektem, jest następująca w ciągu kolejnych kilku miesięcy stymulacja produkcji kolagenu przez skórę w okolicy poddanej zabiegowi. Dzięki temu uzyskujemy efekt zagęszczenia skóry, poprawy jej struktury. Innym ciekawym wskazaniem dla zastosowania Radiesse jest niechirurgiczna korekcja nosa (koryguje lekkie dysproporcje, garb, asymetrie).

RESTYLANE SKINBOOSTER

Medycyna i Ginekologia Estetyczna Gold Clinic, ul. Wielicka 43 lok. 2, Warszawa, tel. (22) 863 19 23, www.goldclinic.pl

Restylane Skinbooster nie jest wypełniaczem, lecz preparatem do rewitalizacji skóry. Ten rodzaj wzbogaconego kwasu hialuronowego podany w głębsze warstwy skóry hamuje rozkład włókien kolagenu i stymuluje produkcje nowych. Preparat charakteryzuje się wysoką trwałością, jeszcze przez wiele miesięcy daje efekt nawilżenia i odbudowy skóry od środka. „Rozpycha” komórki, zwiększając ich objętość, dodaje naskórkowi sprężystości – wyjaśnia dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, z powodzeniem wykonujący te zabiegi. Aplikacja (kaniula lub igła) jest praktycznie bezbolesna i nie powoduje widocznych uszkodzeń skóry, dlatego tuż po zabiegu można od razu normalnie funkcjonować. To doskonała metoda poprawy owalu twarzy i likwidacji fotouszkodzeń skóry. Sprawdza się przy skórze starszej, a także tej młodszej z bliznami potrądzikowymi.