Nowa skuteczna dieta odchudzająca podobno lepsza od diety ketogenicznej

Skuteczna dieta odchudzająca – to hasło ma miliony wyszukań w internecie niezależnie od pory roku, ale faktycznie wiosną i latem ich liczba znacząco wzrasta. Presja szczupłej sylwetki jest na tyle silnie zakorzeniona w umysłach kobiet, że nawet jeśli obiektywnie nie potrzebujemy redukować masy ciała i tak przed sezonem z automatu wpadamy w popłoch.

I coś w tym jest: nawet jeśli faktycznie nie trzeba w wyglądzie niczego poprawiać, zawsze jest coś, co możemy zmienić w sposobie żywienia tak, by wyeliminować ze swojego menu puste kalorie i bezwartościowe treści na rzecz czegoś zdrowszego. A jeśli takiemu gestowi będzie towarzyszyć utrata zbędnych kilogramów – czemu nie, skoro ciało wysycając się składnikami odżywczymi i pozostając sytym samo się temu poddaje.

Właśnie taka jest satiating diet – nowe odkrycie amerykańskich naukowców, którzy zapewniają, że jest równie skuteczna co dieta ketogeniczna z tą różnicą, że dużo łatwiej pozostać jej wierną.Dlaczego? Bo została stworzona tak, by poza efektem odchudzającym dawać uczucie sytości i przyjemności, czy skomponowana ze składników pozwalających zwalczyć uczucie głosu, za to sprawiających, że czujemy się komfortowo. Specjaliści od żywienia określili to jednym zdaniem: "Gdyby dieta ketogeniczną i dieta śródziemnomorska miały dziecko, byłaby nią właśnie satiating diet".

Zdziwisz się jak można łatwo gotować przy Hashimoto: 7 przepisów na pyszne dania