Nowa kolekcja IKEA na lato 2019

IKEA przygotowała na lato 2019 nową kolekcję, która zaskakuje. Kolekcja FÖRNYAD zainspirowana jest bowiem postacią z kreskówki.

Nowa kolekcja IKEA - FÖRNYAD to efekt współpracy szwedzkiej firmy IKEA z z Sarah Andelman, dyrektorką kreatywną colette, oraz pochodzącym z Australii, mieszkającym w Nowym Jorku artystą, Craigiem Redmanem. To właśnie spod ręki Redmanema wyszedł Darcel Disappoints – kreskówka prezentująca nieco cyniczne i mniej poważne podejście do codzienności w Nowym Jorku. Darcel Disappoints stał się ulubieńcem świata mody dzięki wyjątkowemu podejściu do życia w mieście (i swojej uroczej sylwetce, złożonej z… jaja, jednego oka i monokla). To te elementy przewijają się w całej kolekcji, podkreślane niebieskimi akcentami w odcieniu colette blue.

Kolekcja IKEA FÖRNYAD: co kupimy?

W nowej kolekcji IKEA FÖRNYAD znajdziemy meble oraz mniejsze elementy wyposażenia wnętrz, takie jak: dywan, wieszaki, pokrowiec na sofę. W kolekcji FÖRNYAD nie zabraknie również drobnych akcesoriów: plecaki, notatniki, ołówki, pluszaki.

Będziemy mogły kupić na przykład: dywan czy stolik z kreskówkowym motywem oka. "Dywanik FÖRNYAD wywołuje poczucie radości, prawdopodobnie ze względu na swój rozmiar oraz prostotę kształtów i kolorów. Dywan jest bez wątpienia swego rodzaju deklaracją stylu – jest szalony, ale funkcjonalny. Myślę, że sprawdzi się w wielu pomieszczeniach i domach – wszystko zależy od tego, w jaki sposób połączysz go z własną osobowością" – mówi Darcel Disappoints – projektant Craig Redman.

W kolekcji IKEA na lato 2019 pojawią się też mniejsze akcesoria: pokrowiec na sofy KLIPPAN, lampa biurkowa LED z ładowaniem bezprzewodowym, naszywki z tkaniny oraz 4-częściowy serwis, pudełka na dokumenty z motywem oka, kolorowe notatniki, piórniki, etui na tablet czy wieszaki na ścianę.

"W trakcie projektowania kolekcji zadawałem sobie pytanie, jak mogę przemycić moją estetykę do domów ludzi i to zarówno w zabawny, jak również bardziej dyskretny sposób. Wieszaki FÖRNYAD są dobrym przykładem subtelniejszego podejścia – mogą wyglądać jak małe dzieła sztuki na ścianie, ale kiedy zawiesisz na nich ubrania, będą całkowicie ukryte" - mówi Darcel Disappoints.

Kultowa niebieska torba IKEA przeszła metamorfozę

Kto z nas nie ma w swojej szafie chociaż jednej niebieskiej torby IKEA. Ta niezwykle pojemna torba stała się swojego rodzaju "modną torbą" na większe zakupy. Teraz kultowa niebieska torba IKEA przeszła metamorfozę i w nowej kolekcji IKEA na lato wygląda całkowicie inaczej.

"Życie to mieszanka wzlotów i upadków, a odzwierciedleniem tego jest wzór, jaki zaprojektowałem na torbę FÖRNYAD. (…) Mam w domu kilka klasycznych niebieskich wersji, używam ich do zwyczajnych, prozaicznych rzeczy, takich jak pranie, ale teraz, dzięki nowemu nadrukowi, to może być torba, w którą spakujesz się na krótki wyjazd lub zadasz szyku na mieście" - mówi Darcel Disappoints.

Limitowana kolekcja FÖRNYAD pojawi się w wybranych sklepach IKEA oraz w sprzedaży on-line już w czerwcu. Nowa kolekcja IKEA jest krótkoterminowa, co oznacza, że produkty będą dostępne w sklepach tylko przez dziewięć tygodni.